Fotografia ślubna jest elementem, bez którego nie wyobrażamy sobie żadnego ślubu oraz przyjęcia weselnego. To właśnie zdjęcia pozwalają nam na powrót do, często, najpiękniejszego dnia z życia Młodej Pary.

 

Fotograf ślubny musi stanąć przed niezwykle ważnym i odpowiedzialnym zadaniem, jakim jest uchwycenie odpowiednich momentów, a bez odpowiedniego sprzętu fotograficznego – jest to rzecz nierealna. W chwili, gdy rozpoczniemy działalność jako fotograf ślubny, warto zwrócić szczególną uwagę na sprzęt fotograficzny. Musimy pamiętać, że wraz z lepszą jakością wzrasta cena sprzętu fotograficznego, chociaż praktyka również pokazuje że to nie jest zawsze regułą. Niezależnie czy to Warszawa czy Bydgoszcz – fotograf zawsze musi być odpowiednio przygotowany.

 

 

  • aparat fotograficznyProfesjonalny aparat fotograficzny – czym się kierować przy jego wyborze?

Na zakup aparatu fotograficznego musimy przeznaczyć procentowo największą ilość kapitału. Na początku warto zwrócić szczególną uwagę na matrycę. Najlepsza do tego rodzaju zdjęć jest matryca pełno-klatkowa, funkcja ta zapewnia doskonałą jakość zdjęć niezależnie od oświetlenia i wielkości danego pomieszczenia. Kolejnym ważnym aspektem jest autofokus, który pozwoli na wyostrzenie każdego elementu przy jednoczesnym lekkim rozmyciu tła. Niezwykle ważna jest jak najwyższa czułość ISO, szczególnie przydatna w kościele, w którym zazwyczaj nie można używać lampy błyskowej. Czułość ISO zapewnia zachowanie jak najlepszej jakość i wyostrzenie zdjęć.

 

  • obiektywJaki obiektyw będzie najlepszy?

Przede wszystkim warto zakupić jasne obiektywy. Posługiwanie się nim pozwoli na stworzenie jasnych, ostrych oraz niezwykle czytelnych zdjęć. Podczas wybierania obiektywu, warto również zwrócić uwagę na jego wagę. ponieważ jest to dodatkowy ciężar. Zanim kupimy obiektyw, istnieje możliwość przetestowania go w sklepie i dostosowanie jego do naszych umiejętności. Poprzez metodę prób i błędów, bez żadnego problemu znajdziemy odpowiedni dla nas obiektyw.

 

  • lampa błyskowaZdjęcia z przyjęcia weselnego – jaka lampa błyskowa?

Podczas tego typu zdjęć, warto zastosować lampę błyskową dedykowaną. W wyniku tego, że podczas imprez weselnych często panuje przyciemniony i jednocześnie nastrojowy klimat, szczególnie ważne jest, aby flesz i lampa błyskowa odbijała się na ścianie niż na twarzach uczestników wesela. Dodatkowo, lampa błyskowa dedykowana pozwala doskonale uchwycić osoby podczas tańca oraz zwykłego poruszania się. Brak odpowiedniej lampy powoduje, że zdjęcia są nieczytelne, a postacie rozmazane i niewyraźne. Warto również zwrócić uwagę czy lampa błyskowa ma ruchomą głowicę, a także synchronizację błysku – to znacznie podniesie jakość zdjęć w półmroku.

 

  • O czym jeszcze warto pamiętać?

Jako profesjonalni fotografowie musimy pamiętać o posiadaniu dodatkowej baterii do aparatu, a także akumulatorze. Aktualnie, na rynku dostępne są ładowarki bezprzewodowe do różnych typów baterii, co znacznie ułatwi nam pracę. Dodatkowo, warto zwrócić uwagę na ciężar aparatu, ponieważ dany aparat musimy utrzymać w ręce nawet po 14 godzin, a dodatkowo dochodzi jeszcze ciężar lampy błyskowej oraz obiektywu.

 

W przypadku fotografii, oprócz podstawowej wiedzy, niezwykle ważne są umiejętności praktyczne oraz umiejętność rozmowy z Państwem Młodym, ponieważ podczas krótkiej konwersacji możemy rozpoznać charakter oraz osobowość, a następnie wszystko ukazać na unikalnych zdjęciach. W konsekwencji tego – pamiątka z dnia ślubu będzie jeszcze bardziej niezwykła dla Państwa Młodych, a dodatkowo uwieczniona w najlepszej jakości.

 


 

 

fotografWięcej informacji:

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *