Na rynku znajdziemy wiele specyfików, które uważane są za naturalne lekarstwa na różne dolegliwości. Prawdą jest, że wszystkie lekarstwa znajdują się w naszej przyrodzie, ale nie wszystkie zostały dogłębnie zbadane, przez co ich działanie jest nieudowodnione.

Co powoduje picie soku z Noni?

sok z noni na rakaNasze babcie od dawna stosowały przeróżne domowe specyfiki, wyciągi roślinne na przeróżne dolegliwości. Ich działanie było potwierdzone doświadczeniem, natomiast obecnie naukowy badają je w laboratoriach, aby mieć dowody na ich cudowne działanie. Część z nich nie ma potwierdzenia w nauce, a inne natomiast zgadzają się z tym co uważają ludzie stosujący dane specyfiki. Już od kilku dobrych lat wiele osób uważa, że sok z Noni na raka jest skutecznym środkiem. Morwa indyjska jest rośliną cenioną przez mieszkańców Polinezji i przypisują jej szerokie działanie. Z owoców tejże rośliny wytwarza się sok, który bez wątpienia posiada dużą dawkę witaminy C, B3, potasu i żelaza. Ze względu na działanie przeciwzapalne i oksydacyjne wykazuje działanie przeciwrakowe, choć nie ma jednoznacznych badań potwierdzających tą tezę. Ważne jest nie przekraczanie zalecanej dziennej dawki soku z Noni, która wynosi od dziesięciu do maksymalnie czterdziestu mililitrów na dobę. Należy go pić przed posiłkiem, a otwartą butelkę przechowywać w chłodnym i ciemnym miejscu. Od momentu otwarcia, trzeba sok spożyć w ciągu czternastu dni, gdyż później następuje proces utleniania, przez co sok traci swoje cenne właściwości.

Jeżeli chcemy doświadczyć niesamowitych właściwości soku z Noni, to trzeba wybierać jedynie oryginalne produkty najwyższej jakości. Nie jest to tani specyfik, ale bez wątpienia warty swojej ceny. Za butelkę pięciuset mililitrów trzeba zapłacić około czterdziestu złotych.