Piękne, wypielęgnowane kobiece dłonie dodają niesamowitej elegancji i klasy każdej Pani, dlatego warto zadbać o to, aby skóra była odpowiednio nawilżona, a lakier na paznokciach nie miał żadnych ubytków i nieestetycznych zarysowań. Malowanie płytek tradycyjnymi lakierami wymagałoby częstych poprawek, ale na szczęście obecnie możemy skorzystać ze znacznie trwalszych rozwiązań.

Zalety lakieru hybrydowego

lakier hybrydowyStosowanie tradycyjnych lakierów do paznokci wiązało się z długim czekaniem, aż nałożony na płytkę produkt w pełni zastygnie, a nawet wtedy, kiedy byłyśmy już przekonane, że ten moment nadszedł okazywało się , jak bardzo się myliłyśmy. Miało to miejsce zwłaszcza wtedy, kiedy malowałyśmy paznokcie wieczorem, a następnie po upływie kilkudziesięciu minut kładłyśmy się spać. Wzór tkanego materiału odbity w warstwie lakieru niekoniecznie uatrakcyjniał nasz manicure. Lakier hybrydowy w pełni eliminuje ten problem, bowiem nałożone warstwy lakieru od razu utwardzamy w specjalnej lampie, a po upływie kilkunastu lub kilkudziesięciu sekund (w zależności od mocy urządzenia oraz zaleceń danego producenta lakieru) powierzchnia jest już w pełni utwardzona i odporna na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo nienagannym stanem lakieru na paznokciach możemy cieszyć się przez co najmniej dwa tygodnie, a odpowiednio zaaplikowany produkt wyklucza występowanie odprysków i nieestetycznych zarysowań.

Nie od dziś wiadomo, że dłonie są naszą wizytówką. O ich estetykę dbają zwłaszcza Panie, choć codziennie wykonywanie domowych obowiązków nie idzie w parze z trwałością tradycyjnego lakieru. Istnieją jednak rozwiązania i produkty znacznie trwalsze, które wymagają ponownego nałożenia dopiero po upływie kilku tygodni i jest to związane z naturalnym wzrostem paznokcia.