Za oknami lato w pełni, warto więc przyjrzeć się sposobom, na jego maksymalne wykorzystanie. Coraz częściej szukamy pomysłów na aktywne spędzanie wolnego czasu w ciepłe dni. Jedną z coraz popularniejszych alternatyw są spływy kajakowe, na które wybierają się często całe rodziny. Jest to doskonały sposób na spędzenie czasu w ciekawy sposób i na oderwanie się od codziennych wyzwań. 

Kajaki sposobem na udany weekend

wynajem kajaków czarna hańczaLato to piękny czas, który pozwala nam na spędzanie dużej ilości wolnego czasu na świeżym powietrzu. Rosnącą popularnością cieszą się wszelkiego rodzaju aktywności fizyczne od najbardziej popularnych, takich jak jazda na rowerze czy spacer, aż po takie mniej tuzinkowe, jak na przykład spływ kajakowy. W Polsce mamy mnóstwo pięknych miejsc, idealnie nadających się na spływ kajakowy. Jedną z rzek, które latem cieszą się ogromnym zainteresowaniem, jest Czarna Hańcza. Jak chodzi o wynajem kajaków czarna hańcza ma bogate zaplecze różnych wypożyczalni. Mimo to zazwyczaj trzeba robić na kajaki rezerwacje dużo wcześniej, żeby załapać się na wolny sprzęt. Organizując spływ mamy do dyspozycji kilka opcji, jak chodzi o długość trwania takiej wyprawy. Może to być spływ kilkugodzinny albo też kilkudniowy, wówczas z co najmniej jednym biwakiem na polu namiotowym. Takie kilkudniowe, najlepiej weekendowe biwaki, doskonale sprawdzają się w przypadku większych grup, szczególnie tych młodzieżowych. Kajaki są jednak takim rodzajem sportu rekreacyjnego, na który nadaje się praktycznie każdy. 

Spływ kajakowy jest jednym z ciekawszych pomysłów na spędzanie latem wolnego czasu na świeżym powietrzu. W Polsce mamy mnóstwo rzek, które nadają się na spływ właśnie. Jedną z nich jest Czarna Hańcza. Na spływy kajakowe wybierają się osoby w każdym wieku. Dostępne są różne odcinki tras.