Odpowiednia odzież robocza to podstawa dobrze i odpowiedzialnie wykonywanej pracy. Nawet kiedy nie jesteśmy pod nadzorem szefa, a wykonujemy prace we własnym ogrodzie powinniśmy zadbać o odpowiedni strój, który zminimalizuje potencjalne ryzyko zagrożenia zdrowia, takie jak np. przekłucie przez gałąź czy zacięcie nożem.

Producent rękawic roboczych w Szczecinie

rękawice robocze szczecinRękawice są podstawą nie tylko w pracy zawodowej, ale również tej w ogródku. To one chronią nas przed licznymi urazami kiedy tniemy drewno czy „grzebiemy” w samochodzie. Osoby pracujące na co dzień w rękawicach roboczych zdają sobie sprawę z różnych rodzajów tego produktu. Pierwszą kategorią są rękawice zapewniające podstawową ochronę. Są to głównie proste modele wykorzystywane przy przydomowych pracach. Chronią nasze dłonie przed otarciami czy lekkimi skaleczeniami. Kolejny rodzaj stanowią rękawice chroniące przed średnimi zagrożeniami. Są one nieco grubsze chroniąc nasze dłonie przed tępymi nożami czy ostrymi przedmiotami. Ostatnią kategorię stanowią rękawice chroniące przed ciężkimi zagrożeniami, głównie takimi jak przecięcia przez ostre noże. Stosowane one są w najbardziej ryzykownych pracach. Jeśli zastanawiamy się, które z rękawic wybrać, weźmy pod uwagę do jakich zadań będziemy ich używać. Jeśli planujemy porządki w ogrodzie zdecydowanie najlepszą opcją będą te z pierwszej grupy. Są one najcieńsze, a co za tym idzie nasze palce będą mogły wykonywać najbardziej precyzyjne ruchy. Jeśli nie wiemy gdzie zakupić rękawice robocze szczecin jest miastem, który słynie z dobrej produkcji obuwia roboczego. Z pewnością znajdziemy w internecie sklepy online bazujące w tej okolicy.

Bezpieczeństwo w każdej pracy jest podstawą. Nawet najdrobniejsze prace w ogrodzie mogą stać się dużą tragedią jeśli odpowiednio nie zabezpieczymy swojego ciała, a szczególnie dłoni, które narażone są w największym stopniu na urazy.