Jako mały chłopczyk zawsze buntowałem się przed noszeniem jakichkolwiek czapki, czym doprowadzałem rodziców, a w szczególności moją mamę, do szału. Ku zadowoleniu moim i mojej mamy dziś nie ruszam się z domu bez nakrycia głowy, ponieważ z racji tego, że jestem obecnie łysy jestem narażony po prostu na nadmierne opalenie skóry głowy.

Męskie kaszkiety na lato

męski kaszkiet letniAktualnie mam dość bogatą kolekcję nakryć głowy, ale moim ulubionym jest męski kaszkiet letni, który kupiłem w ubiegłym roku podczas wizyty w rodzinnym mieście mojej żony. Zresztą to dzięki niej zacząłem nosić kaszkiety, które z czasem całkowicie zastąpiły moje ulubione czapki z daszkiem. Teraz moja kolekcja kaszkietów pozwala mi na osłonę przed słońcem nawet wtedy, gdy muszę się elegancko ubrać na spotkanie z klientem czy szefem w pracy. Trzeba przyznać, że do takiego stroju czapka z daszkiem zupełnie by się nie nadawała. Kaszkiety wyglądają elegancko, chociaż trzeba je odpowiednio dopierać do temperatury. Letnie kaszkiety są bardzo cienkie, wręcz prześwitujące, dzięki czemu nawet czarny kaszkiet pozwala na ochronę przed słońcem, jednocześnie bez ryzyka nadmiernego przegrzania się. Letnie modele są jednak trudno dostępne i warto znaleźć sklep, który będzie miał nie tylko szeroki asortyment tego rodzaju nakryć głowy, ale też odpowiedni krój kaszkietu, który musi dobrze pasować do kształtu głowy potencjalnego posiadacza. Dlatego często jest tak, że takie czapki kupowane są przez klientów hurtowo, na zapas.

Dobrze dobrany kaszkiet jest zdecydowanie bardziej wszechstronnym rodzajem nakrycia głowy, niż czapka z daszkiem, kapelusz czy standardowa czapka wełniana. Moda na tego rodzaju czapki sprawia, że coraz częściej pojawiają się one w sklepach z modą męską i za kilka lat obecne problemy z dostępnością z pewnością odejdą w niepamięć.