Człowiek od zawsze dokonywał transakcji. Rzecz polega na tym by były one najkorzystniejsze dla obu stron. Taka opłacalna i zachęcająca transakcja jest możliwa przy wymianie walut w kantorach internetowych. Jest to niezmiernie ważne dla przedsiębiorców handlujących z zagranicznymi kontrahentami, dla pracowników zatrudnionych poza Polską. Opłacalna wymiana to również podstawowa rzecz dla turystów i osób wybierających się na zagraniczne wyprzedaże.

Korzystne kursy walut w internecie

kantor internetowy - kursy walutPierwsze kantory internetowe powstały 10 lat temu tworząc zupełnie nową formułę na rynku wymiany walut. Obecnie na polskim rynku działa około 30 kantorów internetowych, w których kursy wymiany są znacznie bardziej korzystne niż w bankach i kantorach tradycyjnych. Wybierając do wymiany pieniądza kantor internetowy – kursy walut po, których dokonamy wymiany będziemy mogli określać sami. Jeden z większych kantorów pozwala na ustalenie dowolnego kursu i jeżeli z drugiej strony jakaś osoba ten kurs zaakceptuje dojdzie do wymiany. Kantory internetowe mają bardzo niską marżę sięgająca 0,6 % i nastawiają się na zarobek głównie wielkością obrotów. Generalną zasadą wymiany w kantorze internetowym jest możliwość wyboru kursu po jakim chcemy sprzedać lub kupić walutę. W panelu klienta mamy kilka opcji wymiany do wyboru. Możemy wymiany dokonać po bieżącym kursie lub ustawić opcję na później kiedy kurs osiągnie nasze oczekiwania.

Korzyści płynące z wymiany w kantorach internetowych są ogromne. Nie jesteśmy zależni od sztywnych wysokich marży narzucanych przez banki przez co zaoszczędzimy duże kwoty pieniędzy. Inne znaczące korzyści to możliwość dokonywania wymiany z każdego miejsca na świecie i o każdej porze. Czyni to nasze życie łatwiejszym i niezależnym od instytucji bankowych. Tym bardziej, że w kantorach internetowych można już założyć konto i dokonywać przelewów.