projekt domu

Projekt domu dwurodzinnegoCzas związany z projektowaniem domu jest niezwykle cenny. Plan budynku, będzie naszym domem, w którym będziemy spędzać czas z najbliższymi osobami. Dom jest miejscem, w którym każdy odpoczywa i regeneruje siły na zmagania z codziennością. Możliwość jego indywidualnego zaprojektowania to dla wielu, spełnienie marzeń.

Jak wybrać projekt domu aby był funkcjonalny i wyrażał nas samych?

Poniżej zaprezentowane są metody, który z pewnością pomogą w podejmowaniu w tej niezwykle ważnej decyzji. Pomimo faktu, iż normy wyglądu domu są coraz częściej odgórnie narzucone – może warto pomyśleć jeszcze nad unikalnym rozwiązaniem.

1. Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego

W momencie zakupu praw do danej działku budowlanej musimy przestrzegać pewnych norm. Zazwyczaj są narzucone odgórnie normy dotyczące wyglądu domów jednorodzinnych. Projektowanie budynków gospodarczych w postaci magazynku, dobudówki oraz garażu – również są często ustalane odgórnie, szczególnie na prestiżowych osiedlach lub terenach podmiejskich.

wizualizacja projektu domu2. Aspekt ekonomiczny – koszt budowy i utrzymania

Ważne jest aby podczas projektowania domu uwzględnić również maksymalne koszty budowy oraz maksymalny próg finansowy, wówczas pracownia projektowa zastosuje się do naszych wymagań. Warto wspomnieć, o wykonaniu planu miesięcznego utrzymania domu ze względu na oświetlenie wokół domu czy ogrzewanie pomieszczeń zimą i w chłodne dni. Dodatkowo, warto zastanowić się również nad wyglądem otoczenia domu w postaci ogródka czy stworzenie chińskiego ogrodu, który będzie doskonały do medytacji i relaksu.

3. Kształt i dach – ustalone?

Czasem również kształt domu, czyli bryłę oraz dach mamy również odgórnie zawarte w miejscowym planie zagospodarowania terenu. Jednak należy mamy dowolność wyboru, warto porozmawiać z architektem Gotowe projekty domów jednorodzinnych są różnorodne, jednak jeżeli mamy możliwość wyboru – wybudujmy dom naszych marzeń. W przypadku, gdy wszystko jest odgórnie narzucone, warto zastanowić się co jeszcze warto dodać do projektu aby nie złamać narzuconych odgórnie norm.

projekt domu4. Funkcjonalność wszystkich pomieszczeń

Pragniemy aby maksymalnie wykorzystać posiadaną przez nas przestrzeń. Wszystko to zależy jednak od naszego gustu. Większość osób wybiera pomieszczenia przestronne oraz duże, jednak są osoby, które znacznie bardziej preferują pomieszczenia małe i przytulne. Wszystko jest zależne od nas. Projekty domów jednorodzinnych również przygotowują dodatkowy plan wizualizacji wnętrz oraz pomieszczeń. Dany projekt znacznie nam pomaga zrealizować wszystkie nasze pomysły, a także pozwala podzielić nasz dom – na pomieszczenia, które koniecznie muszą się znaleźć m.in. kuchnia, salon, pokoje dla dzieci czy sypialnia.

5. Dostosowane do nas – personalizacja

Prowadzony przez nas tryb życia jest czynnikiem niezwykle determinującym. Pracownia projektowa, w której chcemy zrealizować nasz pomysł powinna uwzględnić nasz sposób spędzania wolnego czasu. Doskonałym przykładem jest to że, dla domatorów idealny będzie duży taras w którym można spędzić czas z przyjaciółmi, zaś dla osób aktywnie spędzających czas – miejsce do treningów oraz sprzęt sportowy. W przypadku pracy naukowej lub wykonywania wolnego zawodu, warto przeznaczyć jedno pomieszczenie na gabinet, w którym dany członek rodziny będzie mógł spokojnie pracować. Warto również stworzyć garderobę, która z pewnością się spodoba dla Pani Domu. Indywidualne projektowanie miejsca na jej buty oraz ubrania, da jej miejsce na spokojne zadbanie o jej wygląd zewnętrzny. Pracownia projektowa jest miejscem, który również spełnia przyjęte normy urzędowe, zgodnie z wymogami zagospodarowania terenu. W przypadku wątpliwości niezwykle ważne jest konsultacja z projektantem, który dzięki swojemu doświadczeniu i dużej ilości kreatywności pomoże nam znaleźć odpowiednie rozwiązanie kompromisowe. Doskonały plan jest podstawą realizacji marzeń, a czy może być coś piękniejsze niż kochająca się i szczęśliwa rodzina, która mieszka w wymarzonym miejscu oraz w domu ze swoich marzeń?

 


 

 

Dodatkowe informacje:

 


 

 

Sumując, w projekcie domu istotne są kwestie takie jak:

  • Sprawdzenie Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego
  • Koszt budowy i utrzymania
  • Kształt, planowane materiały
  • Funkcjonalność i układ pomieszczeń
  • Personalizacja projektu pod nasze oczekiwania

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *