Jestem nauczycielką w szkole średniej w dodatku jestem wychowawczynią jednej z klas. Tuż przed zakończeniem roku szkolnego razem z uczniami jedziemy na wycieczkę szkolną na parę dni. uczniowie oczywiście są bardzo zadowoleni. Pierwszy powód zadowolenia to brak konieczności pójścia na lekcje, a drugi pobyt jest taki, że mogą gdzieś pojechać wspólnie. Mnie oczywiście przypadł wybór miejsca gdzie wszyscy będziemy nocować. 

Tani nocleg dla całej klasy

noclegi mikołajkiW klasie jest prawie po równo dziewczyn i chłopców. Muszę znaleźć taki nocleg, gdzie w pokojach będzie po kilka łóżek. Zawsze za taki nocleg się taniej płaci. Nie wiem czy wspomniałam, ale jedziemy do mikołajek. To urocze miasto i idealne na biwakowanie. Oczywiście nie będziemy spać pod namiotami. Pogoda może się  zmienić, a poza tym uczniowie wolą spać pod czymś co ma dach. Aby wyszło jak najtaniej musiałam sporo poszukać idealnego noclegu. Noclegi mikołajki można znaleźć w centrum miasta lub na jego obrzeżach. Zdecydowałam, że poszukam na obrzeżach miasta w końcu to ma mieć przynajmniej odrobinę imitacji biwakowania. Po długich poszukiwaniach udało mi się znaleźć idealne miejsce, przynajmniej dla mnie. Ale po pokazaniu tego miejsca uczniom oni też stwierdzili, że to miejsce im odpowiada. Poza tym i tak większość czasu będziemy spędzać na zewnątrz, więc miejsce w którym będziemy spali nie musi mieć pięciu gwiazdek, wystarczy jedna. Znalazłam taki pensjonat, w którym jest jedna wspólna kuchnia, goście sami sobie mogą przygotować posiłek. Do każdego pokoju przypisana jest jedna łazienka bez względu czy mamy do czynienia z pokojem jednoosobowym czy wieloosobowym. Zobaczymy jakie uczniowie będą mieli zdanie po przybyciu na miejsce.

Wybierając się na wycieczkę szkolną musiałam poszukać taniego noclegu, ale w miarę warunki musiały być na odpowiednim poziomie. W mikołajkach jest wiele tanich miejsc, gdzie można nocować. My wybraliśmy pensjonat na obrzeżach miasta i chyba wszystkim przypadł do gustu. Mnie na pewno, nie było się do czego przyczepić, warunki były zadawalające.