Każda firma potrzebuje nie tylko dobrego zaplecza sprzętowego dopasowanego do charakteru swojej działalności, ale także wsparcia różnego rodzaju specjalistów czy specjalistycznych narzędzi, które upłynniają jej działanie, zajmują się potrzebną dokumentacją itd. Jakie usługi i rozwiązania technologiczne są potrzebne do sprawnego funkcjonowania każdej działalności?

Rachunkowość zewnętrzna – rzetelna księgowość

biuro rachunkowe bydgoszczWybór zewnętrznego biura rachunkowego i zlecenie mu prowadzenia księgowości firmy, ma tę zaletę, że nie ma konieczności tworzenia miejsca pracy dla pracownika zajmującego się księgowaniem, a co za tym idzie nie trzeba ponosić dodatkowych kosztów z tym związanych. Dodatkowo, w przypadku błędów odpowiedzialność nie jest rozłożona wyłącznie na przedsiębiorstwo, a jest współdzielona przez prezesa i zewnętrzne biuro. Gdyby księgowanie odbywało się wewnątrz firmy to wówczas odpowiedzialność spoczywałaby tylko na właścicielu. Najważniejszą usługą dla każdej firmy jest prowadzenie księgi przychodów i rozchodów. Pozwala ona na ścisłe rozpisanie obrotów firmy, czyli jej zysków i bieżących wydatków, oraz zapisanie ich w księdze po dokonaniu transakcji. Prowadzona ona jest w celach podatkowych i stanowi podstawę do rozliczenia się z Urzędem Skarbowym. Ten rodzaj rozliczania prowadzony jest w mniejszych przedsiębiorstwach, w których roczny zysk nie przekracza 1 200 000 euro. W przypadku większych działalności podstawa rozliczenia jest księga rachunkowa.

Sklep internetowy – oprogramowanie dla firm

program do obsługi sklepuW ostatnich czasach popularne stało się prowadzenie takiej działalności jak sklep internetowy. Jest to wygodne rozwiązanie pozwalające zdecydowanie obniżyć koszty związane z uruchomieniem działalności. W przypadku sklepu internetowego nie trzeba ponosić żadnych opłat związanych z zakupem mebli sklepowych czy najmu odpowiedniego pomieszczenia. Jedyne co jest tak naprawdę potrzebne do prowadzenia tego rodzaju działalności to odpowiednie oprogramowanie. Tutaj można się zdecydować na wybór jakiegoś bezpłatnego oprogramowania i dostosowanie go za odpowiednią opłatą do potrzeb danej strony internetowej, albo można wybrać oprogramowanie dedykowane, czyli tworzone od podstaw na potrzeby sklepu internetowego. Właściwy wybór w dużej mierze zależy od specyfiki sklepu. Wśród tych popularniejszych oprogramowań zarówno bezpłatnych jak i płatnych można wymienić:

  • PrestaShop
  • Magento
  • Shoper
  • Click Shop
  • JaI Shop

Funkcje programów przeznaczonych do prowadzenia sklepu internetowego są bardzo różnorodne. Jedno oprogramowanie jest bardziej rozbudowane, drugie mniej. Ważne jest jednak, żeby przy wybieraniu tego rodzaju programów zwrócić uwagę na ich funkcjonalność oraz intuicyjność obsługi.

Pomoc informatyczna na usługach biura

pomoc informatyczna poznańPraktycznie każda działalność oparta jest w większym lub mniejszym stopniu na komputerach i internecie, awaria któregokolwiek z nich może spowodować zastój w pracy i co za tym idzie wygenerować całkiem spore straty. Zatrudnienie informatyka na stałe, który miałby naprawić komputer w razie awarii czy też skonfigurować internet to często mało opłacalne rozwiązanie. Obecnie na rynku dostępna jest usługa określana mianem pomocy informatycznej. Jest to bardzo dobre rozwiązanie szczególnie dla biur, które potrzebują doraźnej pomocy ze sprzętem komputerowym w danej chwili. Na czym polega usługa pomocy informatycznej? Przede wszystkim jest to pomoc zdalna. Wystarczy zadzwonić do firmy zajmującej się tym i opisać problem informatyk opisze co należy zrobić. Jeśli problem nie jest możliwy do rozwiązania w ten sposób, to określi on możliwy czas przyjazdu informatyka na miejsce i szacunkową cenę naprawy. Bardzo często okazuje się jednak, że problem nie był poważny i udaje się go rozwiązać w jakieś 15 minut przez telefon, a usługa nie kosztowała więcej niż 25 złotych. Dodatkowo dzięki takiemu rozwiązaniu można uniknąć dodatkowych wydatków związanych ze wstrzymaniem prac w firmie.


 

Źródła:


Podsumowując:

Zatrudnienie w firmie specjalistów od wszystkiego, tak na wszelki wypadek, mogłoby doprowadzić ją w bardzo szybki sposób do bankructwa, dlatego lepiej zrezygnować z tych pracowników, których pracy nie potrzebujemy na co dzień, a zadanie, które mieliby mieć oni do wykonania, zlecić zewnętrznym firmom. Jest to zdecydowanie bardziej ekonomiczne rozwiązanie, gdzie dodatkowo można liczyć na to, że jakość usług będzie wysoka, ponieważ każda zewnętrzna firma będzie chciała nawiązać względnie trwałą współpracę ze swoim zleceniodawcą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *