Korzystanie z basenu jest nie tylko przyjemnością w upalne lato, ale ma również zbawienny wpływ na nasze zdrowie. Pływanie ma bardzo pozytywny wpływ na naszą posturę i układ krążenia, podobnie jak na ogólną kondycję fizyczną. Niestety korzystanie z basenów, zwłaszcza publicznych, niesie ze sobą ryzyko infekcji skóry lub dróg oddechowych.

Korektory pH do basenu

ph do basenuDlatego tak ważne jest utrzymywanie właściwego poziomu pH wody w basenie. Skala pH to skala kwasowości i zasadowości, a w przypadku wody w basenie powinna wahać się pomiędzy wartościami 7.0 – 7.6. Celem utrzymania właściwego poziomu pH konieczne jest zaopatrzenie się w korektor pH do basenu dostępny najczęściej w formie granulatu, proszku lub w płynie. Korektory pH dostępne są w dwóch wersjach – obniżającej pH i podwyższającej je. Właściwy poziom kwasowości wody zapewni nam zdrowe i higieniczne kąpiele oraz przyczyni się do właściwego działania innych preparatów chemicznych w basenie. Kąpanie się w wodzie o niekorzystnym, czy niewłaściwym indeksie pH może mieć katastrofalne skutki dla naszej skóry i jej pH. Warto zaopatrzyć się również w odpowiednie dla naszej skóry kremy i mleczka odżywcze, żeby zapewnić skórze pielęgnację. Utrzymanie właściwych warunków do kąpieli wymaga podjęcia pewnych kroków i poświęcenia odrobiny czasu, jeśli jednak będziemy robili to regularnie, nie powinno sprawiać nam więcej problemów. Odpowiednio dobrany pH do basenu zapewni nam spokój na dłuższy czas, a stosowany z innymi środkami niezbędnymi do utrzymania czystości wody, ograniczy konieczność wymiany wody.

Zakup środków do utrzymania czystości w basenie jest nieodłącznym kosztem utrzymania basenu. Używanie właściwych preparatów z należytą częstotliwością pozwoli utrzymać te koszta na poziomie nierujnującym naszych portfeli. Także baseny publiczne, w trosce o zdrowie pływających, powinny przywiązywać odpowiednią wagę do kwestii utrzymania odpowiedniego poziomu pH wody.