Wirtualny biznes jest dobrym rozwiązaniem szczególnie dla małych przedsiębiorstw lub jednoosobowych firm. W takim przypadku nie trzeba wynajmować żadnych pomieszczeń na prowadzenie i działalność firmy.

Jakie są zalety z wirtualnego biura z wirtualnym adresem?

BiuroWirtualne biuro polega na obsłudze firmy bez konieczności wynajmu pomieszczeń do obsługi przedsiębiorstwa. Pierwszą najważniejsza funkcją wirtualnego biura jest wypożyczenie adresu, po to aby założyć działalność gospodarczą. Wirtualny adres w Warszawie, jak i innych dużych miastach ma wiele zalet. Pierwszą z zalet jest spadek kosztów utrzymania biura oraz tych związanych z płacami dla pracowników. Łatwiej jest wypromować swoja firmę. Adres firmy jest ulokowany w centrum miasta co zwiększa jej prestiż. Można liczyć na fachową pomoc i na odbiór korespondencji. Poza tym wynajmując adres wirtualny mamy:

  • indywidualny swój numer telefonu,
  • obsługę sekretariatu,
  • przechowywanie dokumentów,
  • założenie rachunku bankowego,
  • skrytkę pocztową,
  • dobrą lokalizację adresu naszej firmy,
  • doradztwo,
  • wynajem pomieszczeń na konferencje, spotkania biznesowe czy do obsługi klientów i kontrahentów.

Minusy posiadania adresu wirtualnego

Koperta, adresZnane jest wiele przypadków odmowy nadania numeru NIP działalnościom z wirtualnym adresem. Inną wadą biura wirtualnego jest brak kontroli nad zadaniami, które zostały zlecone pracownikom wirtualnego biura. Nie można zweryfikować czy wszystko jest poprawnie wykonywane. Zlecając zadania trzeba się tylko opierać na doświadczeniu firmy. W przypadku wirtualnego adresu jest większe prawdopodobieństwo na wyciek poufnych danych firmy. W przypadku działalności gdzie w dużym stopniu opiera się na kontakcie z klientem takie rozwiązanie może się nie sprawdzić. Również w przypadku gdzie prowadzi się dużo korespondencji, a klienci czekają na odpowiedź takie biuro także się nie sprawdza. Nieraz takie firmy nie są brane poważnie ze wglądu, że wielu oszustów rejestruje swoje działalności pod adresami biur wirtualnych.

Czy księgowość internetowa online ma jakieś zalety?

Biuro rachunkowe, księgowośćPodczas prowadzenia własnej działalności księgowość jej jest bardzo istotnym elementem. Księgowość internetowa charakteryzuje się udzielaniem usług rachunkowych i księgowych online. Takie portale tworzą osoby profesjonalne, które zajmują się księgowością i rachunkowością zawodowo. Wykorzystując księgowość online można prowadzić księgowość swojej firmy 24h na dobę i w każdym miejscu. Jedyną istotną wadą takiej księgowości, jest fakt, ze wszystko księguje się samemu, a więc można popełnić błędy. W przypadku biur rachunkowych w razie pomyłki można liczyć na odszkodowanie, ponieważ takie biura są ubezpieczone. Księgowość online jest dobrym rozwiązaniem dla firm, które mają dużą liczbę dokumentów dotyczących przepływów gotówki, ponieważ w przypadku biur, zazwyczaj rozlicza się od ilości dostarczanych dokumentów. Taki rodzaj księgowości jest najlepszy dla firm, w których prowadzi się Księgę Przychodów i Rozchodów. Księgowość internetowa charakteryzuje się wygodą, ponieważ wszystkie dane są wprowadzana tylko raz. Bardzo często nawet nie potrzeba drukować wygenerowanych dokumentów, ponieważ taka księgowość potrafi wygenerować podpisy wirtualne. Również w przypadku zgubienia dokumentu, wszystkie są archiwizowane, więc wystarczy je tylko wydrukować. Przy pomocy takiego portalu można wystawiać faktury i rejestrować przychody, obliczać składki VAT czy ZUS. W razie problemów taki serwis gwarantuje pomoc oraz doradztwo fachowych księgowych. Takie rozwiązanie jest dobre i pomocne dla małych firm, które prowadza same swoją księgowość. Przy pomocy portali rachunkowych księgowość swojej firmy będzie na pewno prowadzona szybciej i na lepszym poziomie.


 

Więcej informacji na stronach:


 

Kilka słów na zakończenie:

Wirtualny biznes jest bardzo dobra alternatywą szczególnie dla firm, które rozpoczynają swoją działalność. Poprzez wirtualne adresy możemy liczyć na pomoc w obsłudze naszego biura, a księgowość online pomoże nam w rozliczeniach rachunkowych naszej firmy.