W marketingu liczą się nie tylko działania tradycyjne, ale też te bardziej wymyślne. Ciekawe pomysły zawsze są mile widziane. Po prostu kreatywne działania lepiej zapadają w pamięć temu, do kogo są kierowane. Takim nietuzinkowym krokiem może być wysłanie do kontrahentów krówek reklamowych. Tradycyjne polskie słodycze mogą być świetnym wspomnieniem dobrze zakończonej współpracy. Mogą także podtrzymywać bieżące relacje biznesowe. Na pewno też doskonale sprawdzą się jako element świątecznego prezentu od firmy.

Krówki reklamowe to najczęściej dobry pomysł

otwarta krówka reklamowaNie zawsze może być korzystnie wysyłać partnerom reklamowe słodycze. Od rodzaju działalności zależy także czy po prostu wypada. Najczęściej jednak tradycyjne słodycze wywołają pozytywną reakcję wśród obdarowanych. Nie warto wysyłać ich, jeśli współpraca źle przebiegła, bo raczej nie odniosą efektu pojednawczego. Jeśli jednak chcesz utrwalić w głowach kontrahentów pozytywny wizerunek swojej firmy, to jak najbardziej warto wysłać takie słodycze z własnym logo. Obecnie niejeden producent oferuje druk logo na opakowaniach tych cukierków, a niektóre rodzaje słodyczy umożliwają nawet wydrukowanie znaku na samym produkcie. Krówki dla firm zresztą niekoniecznie muszą mieć na opakowaniu samo logo. Można zamiast niego albo dodatkowo zamieścić na nich chociażby napis: Dziękujemy czy Wesołych Świąt, w zależności od okazji. Dobór właściwej szaty graficznej zależy już od przedsiębiorstwa i od grafika krówkowego sprzedawcy, oczywiście.

Paczki do Niemiec, czyli jak wysłać krówki za granicę

kurier międzynarodowy z paczkąWysyłka krówek na terenie Polski nie powinna stanowić problemu. Z przesyłką poza granicę kraju może być jednak nieco trudniej. By dobrze to zrobić, trzeba zapoznać się z ofertą wysyłania do konkretnego kraju i wybrać tę najbardziej korzystną (niekoniecznie pod względem finansowym). Inna jest z pewnością oferta wysyłki paczki do Anglii, a inna do Niemiec, więc za każdym razem dobrze jest sprawdzić, jakie są możliwości. Najlepiej wysłać paczkę kurierem i tak, aby dotarła w odpowiednim terminie. Dobrze jest podczas wysyłki wziąć pod uwagę:

  • planowany czas doręczenia paczki
  • czas podróży paczki
  • koszty wysyłki
  • zasady pakowania
  • właściwe zabezpieczenie paczki na czas podróży

Niekiedy konieczne może być zaplanowanie przesyłki na konkretny dzień. Jest to przydatna opcja, pozwalająca na dostarczenie przesyłki w wyznaczonym terminie na przykład tuż przed świętami. By nie płacić dodatkowo za ekspres, warto wysyłkę zaplanować odpowiednio wcześniej. Kluczowe jest także, aby dobrze zabezpieczyć paczkę. Musi być w odpowiedni dla firmy wysyłkowej sposób oznaczona i zapakowana. Poza tym ważna jest nie tylko kwestia bezpieczeństwa, ale i wyglądu tej przesyłki skoro ma być ona przeznaczona na prezent. Można zapakować ją w karton, a w środku umieścić drugi, dodatkowy. Poza krówkami warto umieścić w środku jakieś inne słodycze albo podarunek. Warto też dodać kartkę z podziękowaniami albo życzeniami. Jeśli przesyłka ma odnieść pozytywny skutek, to jej estetyczny wygląd ma kluczowe znaczenie. Niekiedy ozdobne opakowanie dla krówek można dokupić w przedsiębiorstwie z tymi słodyczami. W takim wypadku można kontrahentom wysłać nawet same krówki bez innych podarunków.

Przesyłki międzynarodowe – czy to duży koszt?

międzynarodowe przesyłki paletoweByć może zastanawiasz się, ile taki marketing kosztuje. Same krówki nie są dużym wydatkiem, natomiast wysyłka zagraniczna także nie powinna cię słono kosztować. Wszystko zależy jeszcze od rozmiarów przesyłki. Jeśli nie będzie ona ogromna, to z pewnością każda firma będzie mogła sobie na nią pozwolić. Powinna oscylować pomiędzy dwudziestoma a stoma złotymi w zależności od firmy kurierskiej i rozmiaru paczki. Często można też wybrać dodatkowe opcje wysyłki, które są dodatkowo płatne. Warto w ten sposób docenić strategicznych partnerów biznesowych. Jest to mały gest, a pomaga kształtować długotrwałe relacje.

 


Dokładniejsze informacje na ten temat są dostępne na:

  • Pack4you.pl – strona internetowa firmy dostarczającej paczki i przesyłki do Anglii
  • Etransport.pl – portal internetowy zawierający informacje ze świata transportu
  • Twojekrowki.pl – witryna internetowa producenta reklamowych krówek z nadrukiem

Podsumowanie

Wysyłka krówek zagranicznym kontrahentom nie jest skomplikowaną sprawą. Trzeba mieć tylko na uwadze bezpieczeństwo przesyłki i przede wszystkim względy estetyczne.