Kiedy zabieramy się do urządzania swojego salony, planujemy wszystko bardzo dokładnie. Zaczynamy oczywiście od ścian, przechodząc przez wybór podłogi i mebli. Świetnym dopełnieniem wystroju i sposobem na ocieplenie wnętrza stały się ostatnio kominki. Jednak nie każdy z nas wie o biokominkach, które zdecydowanie warto wykorzystać

Tapety zmywalne – doskonałe do salonu

foto tapety ścienneNa samym początku naszego urządzania salonu chcemy wybrać najładniejsze i najbardziej funkcjonalne pokrycie na ściany. Okazuje się, że do łask powracają w ostatnich czasach tapety ścienne różnego rodzaju i ze zróżnicowaną ceną. Mamy do wyboru różne materiały z jakich są wykonany, rożne wzory i faktury. Producenci proponują nam tapety

  • papierowe
  • papierowe zmywalne
  • winylowe
  • tapeta z włókna szklanego

Jeśli chodzi o pomieszczenie jakim jest salon musimy dobrać taką tapetę, która będzie wyrażała jego odpowiedni charakter, do której łatwo będzie nam dobrać inne akcesoria. Ważne jest również, aby była jak najbardziej funkcjonalna. W zależności od tego z jaką częstotliwością będziemy przebywać w salonie musimy zwracać uwagę na trwałość wybranej tapet. Na pewno tym najmocniejszym rodzajem są tapety winylowe i z włókna szklanego. Mimo ich dużej trwałości i łatwości w utrzymaniu czystości ich cena jest zbyt wysoka. Warto zatem wybrać porównywalnie trwały i łatwy do czyszczenia rodzaj w bardziej korzystnej cenie. Taką tapetą jest tapeta papierowa pokryta warstwą tworzywa sztucznego, tak zwana zmywalna. Odznacza się również wysoką jakością i utrzymanie czystości w pomieszczeniu, w którym ją zastosowano nie sprawia większych problemów. Cena jednak jest znacząco niższa, co dodatkowo zachęca do jej wyboru.

Żaluzje dostosowane do każdego

żaluzje okienneWażnym elementem każdego pomieszczenia są również zasłony i żaluzje. Jednak z ich wyborem również możemy mieć problem, ze względu na ich szeroką ofertę. Skąd mamy wiedzieć czy najlepsze będą dla nas te poziome czy pionowe. Poza tym żaluzje podzielone są również ze względu na formę i materiał wykonania. Możemy założyć sobie żaluzje aluminiowe bądź drewniane. Jeśli chcemy nadać wnętrzu nowej jakości możemy zdecydować się także na tkaniny, albo ciekawe rozwiązanie jakim są panele żaluzjowe. Niektórzy między innymi szczecińscy producenci oferują nam również zamontowanie w naszych salonowych oknach plis. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, które można dostosować do każdego.

Nowoczesny element salonu – biokominki

biokominek gazowyKiedy uda nam się urządzić w odpowiedni sposób przestrzeń pokoju skupiamy się na tym jakie dodatki wybrać. Oczywiście możemy je dostosować już ściśle do ogólnego wyglądu i stylu, w jakim urządziliśmy salon. Ostatnio modnym dodatkiem a w zasadzie elementem wyposażenia salonów stały się kominki różnego rodzaju. I to właśnie nasze upodobania i możliwości techniczne wpłyną na dokonanie odpowiedniego wyboru. Ich specyficznym rodzajem są piece kozy. Nie są one zazwyczaj projektowane w nowoczesnym stylu, bardziej pasują do wnętrz eleganckich, ale tradycyjnych. Niekiedy dobierając odpowiednie dodatki taki piec pasuje również do minimalistycznego wnętrza. Kolejnym rodzajem kominków jaki możemy wybrać są kominki narożne. Jednak tak jak w przypadku tradycyjnych kominków, ich zastosowanie musi być dla nas pewne już na początku remontu. Montaż takiego kominka wymaga odpowiedniego przygotowania ścian. Oczywiście to czy postawimy sobie kominek w salonie jest uzależnione od tego, czy mamy możliwość przyłączenia do komina. Chyba, że zdecydujemy się na biokominek. Wtedy nie musimy przejmować się bliskością komina. A dodatkową zaletą jaką niosą za sobą biokominki jest to, że podczas spalania biopaliwa nie uwalnia się żaden zapach, a szyba kominkowa nie ulega zabrudzeniu.


Dokładniejsze informacje na ten temat są dostępne na:


Zdania podsumowania

Jest to bardzo wygodny sposób na nadanie wystrojowi naszego salonu, naprawdę oryginalnego i nowoczesnego wyglądu przy zachowaniu wygody. Zastosowanie w naszym salonie takiego kominka wymaga od nas jedynie częstego wietrzenia pomieszczenie oraz dbania o stały dobry przepływ powietrza w salonie, pozostawiając na przykład rozszczelnione okna.