Każdego roku kiedy tylko rozpoczyna się sezon rowerowy pojawia się odwieczne pytanie – w jaki sposób przewieźć rower na naszym samochodzie? Na rynku możemy odnaleźć wiele metod. Jedną z nich jest uchwyt rowerowy na tylną klapę. Posiada on wiele zalet jednak jego największą wadą jest fakt, że sprzęt ten pasuje jedynie do wybranych modeli.

Zalety bagażników rowerowych na klapę

uchwyt rowerowy na tylną klapę toruńOgromną zaletą bagażnika rowerowego na klapę jest jego cena. Najprostszy mechanizm możemy zakupić już w granicach 200 złotych. Istnieje wiele rodzajów tego typu bagażników. Niektóre z nich są w stanie pomieścić tylko jeden rower, inne natomiast aż trzy. Druga opcja sprawdza się świetnie kiedy wybieramy się na dłuższą wyprawę rowerową całą rodziną. Montaż jest banalnie prosty, a ponadto nie odczujemy większego zużycia paliwa, które ma zazwyczaj miejsce przy dużych oporach powietrza. Sam montaż polega na zaczepieniu uchwytu o krawędź klapy bagażnika przy użyciu dodatkowych pasów załączonych w zestawie. Rowery w tego rodzaju bagażniku są usytuowane dosyć nisko, co jest zaletą szczególnie dla osób niższych. Ich zdejmowanie z klapy bagażnika jest znacznie prostsze i wygodniejsze niż z dachu. Ich ogromną zaletą jest również fakt, że nie wymagają od nas dodatkowej ingerencji w konstrukcję samochodu. Są one niezwykle lekkie oraz wygodne. Wybierając uchwyt rowerowy na tylną klapę toruń jest miastem, w którym z pewnością odnajdziemy tego typu montowania właściwie dla każdej marki samochodu. Warto jednak zwracać uwagę przy zakupie na takie parametry, gdyż może się okazać, że zakupimy niewłaściwy uchwyt.

Mimo, że najpopularniejszą grupę stanowią bagażniki rowerowe na dach posiadają one znacznie mniej zalet niż te montowane na tylnej klapie samochodu. Ich cena jest zbliżona do siebie, jednak to te drugie są bardziej praktyczne i prostsze w montażu. Ściągając rower z bagażnika nie musimy się obawiać, że wyślizgnie się nam z rąk, tworząc tym samym zarysowania na samochodzie.