Po skończonym technikum ekonomicznym nie mogłem nigdzie znaleźć pracy. Miałem specjalizację zrobioną z księgowości, jednak moje zdolności do nauk ścisłych były raczej słabe. Jako że zawód, który zdobyłem na nic mi się nie przydał, postanowiłem się przebranżowić. Znalazłem centrum aktywacji zawodowej, w której można było wybrać kursy na różnych stanowiskach. Wybór był spory ale zainteresował mnie najbardziej zawód tapicera.

Najlepszy tapicer w Szczecinie

zakład tapicerski szczecinMoja rodzina nie była pozytywnie nastawiona co do mojego wyboru. Uważali, że znowu tracę swój czas i pieniądze. Wciąż tylko słuchałem, że nie umiem dorosnąć i wziąć odpowiedzialność za swoje życie. Zbytnio się tymi słowami nie przejąłem i postanowiłem iść dalej w kierunku tapicera. Po zdobyciu tytułu zawodowego aplikowałem do kilku miejsc na staż. Odezwał się do mnie jeden zakład tapicerski Szczecin to miasto gdzie ten zakład się znajdował. Na rozmowę o pracę szedłem pełen nadziei. W jej trakcie nie ukrywałem, jak bardzo zależy mi na tej posadzie. Mili pracownicy zakładu oprowadzili mnie po miejscu pracy i przedstawili moje przyszłe obowiązki. Po tym dniu byłem jeszcze bardziej utwierdzony w przekonaniu, że ta praca to jest to, co chcę robić. Kiedy udało się dostać na okres próbny, okazało się, że jest to najbardziej znany zakład tapicerski w mieście. Cieszył się niesamowicie dobrą opinią i super jakością wykonania swoich usług.

Bardzo nie chciałem zawieźć mojego pracodawcy, siebie oraz mojej rodziny, dlatego bardzo przykładałem się do wykonywanych czynności. Często dostawałem pochwały od zadowolonych klientów, że tapicerki, które wykonałem są bardzo wytrzymałe i solidnie zrobione. Teraz już wiem, że nigdy nie można rezygnować z marzeń, a na naukę nigdy nie jest za późno.