Coraz częściej gdy w poradnikach wnętrzarskich jest mowa o stylowych lampach wiszących, już nikt nie myśli o surowych abażurach rodem z najsłynniejszego marketu meblarskiego. Różnorodność oświetlenia sprawia, że Polacy częściej sięgają po nowoczesne, metalowe abażury pozwalające ocieplić charakter jadalni czy dużego pokoju.

Ciepłe światło wiszącej lampy

stylowe lampy wisząceOdsunięcie kloszów z żarówkami od sufitu sprawiło, że zrozumieliśmy istotę oświetlania pomieszczeń przeznaczonych do użytkowania wraz z pozostałymi domownikami oraz zaproszonymi gośćmi. Od niedawna stylowe lampy wiszące to nie tylko sposób na zapewnienie dobrej widoczności na stole podczas wspólnych posiłków, ale także wyznaczenie stref aktywności w całym domu. W zależności od tego na ile można przekształcać natężenie światła rzucane przez wiszącą lampę lub kierować strumień jej światła w określonym kierunku, możemy kierować uwagę na określone elementy wystroju. Jest to doskonały sposób na wyróżnienie domowej galerii obrazów lub zdjęć zawieszonych na ścianie za stołem lub ekspozycja kolekcji nowoczesnej zastawy stołowej w minimalistycznym kredensie zajmującym honorowe miejsce w dużym pokoju. Natomiast jeśli jadalnia jest jedynie strefą w pokoju telewizyjnym, wówczas warto zastosować wiszącą nad stołem lampę, która na czas seansu pozwoli na przysłonięcie żarówki i stworzenie nastrojowego oświetlenia, które nie będzie odwracało uwagi od ekranu telewizora.

Odpowiednio przemyślane rozwiązanie oświetlenia w jadalni dzielonej z pokojem rekreacyjnym pozwoli na dobór stylowej lampy wiszącej, która pozwoli cieszyć się ulubionymi aktywnościami oraz da się przekształcić w oświetlenie godne najlepszych restauracji. Dlatego przed planowanym remontem warto zaznajomić się z najnowszymi poradami na portalach wnętrzarskich.