Stosowanie ekologicznych rozwiązań w prowadzeniu przedsiębiorstwa staje się coraz powszechniejsze. Osoby posiadające własny biznes w dziedzinie świadczenia usług wypoczynkowych, widzą w tym znaczne korzyści, płynące przede wszystkim z oszczędności, a także uzyskania bardziej pozytywnego wizerunku marki w oczach klientów.

Mistrzami w projektowaniu ekologicznych obiektów są przedsiębiorcy z krajów skandynawskich, jednak również i Polska przyłącza się do tego ogólnoświatowego trendu stosowania w obiektach wypoczynkowych rozwiązań przyjaznych środowisku. Przykłady takich hoteli znajdziemy zarówno w miejscowościach stricte wypoczynkowych, jak i na terenie miast takich jak Gorzów i jego okolice.

 

??? ????? - ??????????? ??????. ??????? ?? ???? - ???????????? ????????Ekologiczne rozwiązania

Wprowadzanie ekologicznych ulepszeń posiada jedną wadę. Aby móc je wdrożyć, trzeba na samym początku dokonać dość sporej inwestycji. Jednak w perspektywie kilku następnych lat, a nawet miesięcy (!) koszty inwestycji zwracają się. W końcu zastosowanie wybranych ekologicznych instalacji znacząco zmniejsza opłaty związane z eksploatacją budynku, w tym rachunki za ilość zużywanej wody oraz prądu. Przykładem rozwiązania dającego wysokie oszczędności są studnie głębinowe, w które coraz częściej wyposaża się hotele wysokiej klasy.

Wykonanie studni głębinowej wiąże się z przeprowadzeniem odwiertu, pozwalającego na dostęp do wód, jakie znajdują się w pokładach skalnych. Aby dotrzeć do tych zasobów, studnia posiada zazwyczaj więcej niż 20 metrów głębokości. Dzięki dojściu do tak głęboko położonych warstw, mamy pewność, że źródło wody nie wyschnie na skutek intensywnej eksploatacji. Studnia jest również korzystnym rozwiązaniem, jeśli chcemy posiadać dostęp do wody w miejscu, gdzie wykonanie przyłącza do sieci wodociągowej kosztowałoby fortunę. Dotyczy to głównie obiektów wypoczynkowych, położonych na słabo zaludnionych terenach, oferujących widoki o znacznym walorze estetycznym.

 

studnia głebinowaWoda głębinowa

Pozyskiwanie wody ze studni głębinowej, jest nie tylko tańsze ale daje również pewność co do czystości i odpowiednich składników zawartych w wodzie. Z powodzeniem można traktować ją jako wodę pitną, gdyż możliwość skażenia poprzez kontakt ze środowiskiem na takiej głębokości jest albo minimalna albo zerowa. Dla osób, które posiadają jednak pewne obawy, istnieje możliwość zainstalowania odpowiedniego urządzenia filtrującego.
Posiadanie studni głębinowej to sposób na poczynienie znacznych oszczędności, gdyż czerpanie wody z własnego źródła jest całkowicie bezpłatne. Jest to szczególnie ważne dla obiektów typu hotele, w których znajdują się baseny lub gdzie duża część wody wykorzystywana jest do nawadniania zieleni. Kolejnym plusem jaki przemawia za instalacji studni głębinowych, jest fakt, że posiadanie własnego dostępu do wody czyni obiekt niezależnym od powszechnej sieci wodociągowej. Wykonanie odwiertu może być dokonane na terenie zwykłej działki.

 

odwierty studniEkologia i SPA

Ekologiczne rozwiązania w miejscach takich jak hotele czy SPA to inicjatywy podejmowane nie tylko ze względu na oszczędność oraz decyzje przedsiębiorcy. Coraz więcej klientów odwiedzających tego typu obiekty zwraca uwagę na to, czy są one przyjazne środowisku. Wprowadzanie proekologicznych przedsięwzięć w prowadzeniu obiektów wypoczynkowych przyczynia się do zdobycia uznania w oczach rezydentów, co jest najlepszą i przyszłościową formą reklamy dla praktycznie każdej marki.

 

 


 

 

wiercernie studniZalety zastosowania studni głębinowych:

  • Obniżenie kosztów
  • Dbanie o ekologie
  • Dodatkowe atrakcje
  • Naturalna woda

 


 

 

studnia2Źródła:

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *