Nasze mieszkania i domy często chętnie są zamieszkiwane nie tylko przez nas samych ale również przez różne insekty. Nie mam tu na myśli komarów czy much ale przede wszystkim tak niepożądane owady jak karaluchy czy pluskwy. Na nasze szczęście na dzień dzisiejszy istnieje całe mnóstwo sprawdzonych sposobów walki z tymi uciążliwymi insektami. Dziś chciałbym opisać Państwu jeden z nich.

Efektywna likwidacja prusaków

ozonowanie pomieszczeń warszawaPrusaki zwane również karaluchami uwielbiają miejsca wilgotne i ciepłe. Idealnie czują się więc w naszych łazienkach, do których przedostają się poprzez rury kanalizacyjne lub poprzez wentylację. Najczęściej dostają się do nas wówczas gdy jakieś mieszkanie w naszym bloku zostało już przez nich „zajęte”. Jednym ze sposobów efektywnej walki z prusakami jest ozonowanie pomieszczeń Warszawa jest zaś jednym z wielu miast zlokalizowanych w naszym kraju, w których działają firmy zajmujące się likwidacją tych owadów. Ozon jest gazem, który występuje w przyrodzie. Jest to alotropowa odmiana tlenu bowiem jest to w zasadzie tlen trójwartościowy. Ozon jest łatwo wyczuwalny przez ludzi po wyładowaniach atmosferycznych. Z pewnością wielu z was czuło takie rześkie powietrze po burzy – to właśnie ozon. Generalne gaz ten jest trujący ale dla człowieka jest groźny tylko w pewnych dawkach. Małe ilości działają nawet korzystnie. W przypadku insektów to nawet bardzo małe stężenie ozonu może być dawką śmiertelną.

Z tego powodu, że ozon jest dla robactwa bardzo szkodliwy to świetnie sprawdza się w procesie dezynfekcji. Stosuje się tego typu zabiegi najczęściej w hotelach oraz w szpitalach gdzie bardzo istotne jest by panowała tam idealna czystość. Firmy zajmujące się ozonowaniem najczęściej mają pełne ręce roboty bowiem zleceń im raczej nigdy nie brakuje.