Projektując grę mobilną, będziesz potrzebować odpowiedniej muzyki, współgrającej z jej tematyką i klimatem. Nie martw się, nie musisz w tym celu korzystać z usług kompozytora, który będzie na pewno drogim wydatkiem. Możesz stosunkowo tanio zakupić utwór z jednego z banków zdjęć. Wybór masz tam naprawdę szeroki.

Projektowanie aplikacji mobilnych – otwarcie się na przyszłość

projektowanie aplikacji mobilnychWszelkiego rodzaju aplikacje mobilne są bardzo popularne, a będą jeszcze wciąż zyskiwały na znaczeniu. Coraz więcej osób ma obecnie smartfony i człowiek chce być coraz bardziej mobilny. Wiele rzeczy robi się w biegu albo podczas krótkich przerw między jedną czynnością a drugą. Chcemy mieć możliwość relaksu, grając w grę w każdej sytuacji, gdziekolwiek się nie znajdziemy. Chcemy móc skorzystać z wiedzy, którą nosimy w kieszeni. Tworzenie aplikacji mobilnych właśnie nam to umożliwia. Aplikacje to nie tylko rozrywka, ale też narzędzie działania wielu firm, które umożliwiają robienie coraz większej liczby czynności za pomocą małego urządzenia, jakim jest współczesny telefon komórkowy.Rodzaje aplikacji mobilnych:

  • dla biznesu
  • rozrywkowe
  • do celów edukacyjnych
  • webowe
  • natywne
  • hybrydowe

Konkurencja na rynku aplikacji mobilnych jest ogromna. Specjaliści polecają, aby unikać podążania za pędem tworzenia aplikacji, kiedy tylko pojawi się nam w głowie jakiś nowy pomysł. Znacznie lepsze są przemyślane rozwiązania i próba dostosowania tego, co już jest. Aplikacje mogą spełniać szereg różnych funkcji: wspomagać przedsiębiorstwo w jego działania, będąc przeznaczoną jedynie na wewnętrzny użytek firmy, pomagać w relaksie, jak na przykład gry na telefony i tablety, a także edukować i na przykład pomagać w nauce słówek w obcym języku. Wachlarz możliwości jest naprawdę duży i wciąż powstają nowe rozwiązania. Jeżeli jednak mowa o grach mobilnych, to nie mogą się one obyć bez chociażby prostej ścieżki dźwiękowej.

Muzyka do gier – skąd ją czerpać

nagrywanie muzyki do gierNajlepszym sposobem pozyskiwania muzyki do gier jest korzystanie z banków muzyki. Polega to na tym, że wchodzisz na jedną ze stron internetowych, odsłuchujesz różne utwory i wybierasz sobie podkład muzyczny, który cię interesuje. Dostępnych jest naprawdę wiele możliwości. Kiedy zdecydujesz się na którąś z nich, płacisz podaną sumę i możesz wówczas korzystać z utworu. Najczęściej przeznaczony on jest do użytku na licencji royalty free. Polega to na tym, że płacisz za dane dzieło tylko raz, a potem możesz z niego korzystać swobodnie tyle razy, ile chcesz. Nie możesz jednak go redystrybuować. Ważne, aby zwrócić uwagę na to, jakie są ograniczenia tych praw, ponieważ nie zawsze są one takie same. Przeczytaj zatem uważnie regulamin, jaki umieszcza na swojej stronie dany bank muzyki. Musisz wiedzieć na jakiej zasadzie masz prawo korzystać z wykupionego utworu.

Źródła podkładów muzycznych

edycja podkładów muzycznychMuzyka może być także publikowana na innych licencjach, jak na przykład creative commons zero, na której możesz korzystać z utworu za darmo, nawet do użytku komercyjnego, i nie musisz przy tym oznaczać w żaden sposób autora utworu. Sam widzisz, że znajomość praw i ograniczeń, co do korzystania z utworu jest niezbędna. Jeżeli zastanawiasz się nad jakością udostępnianych w ten sposób utworów, to zapewniam, że są one bardzo dobre. Wykorzystuje się je zresztą do bardzo różnych celów, nawet w reklamach i innych dziedzinach do celów profesjonalnych. Każdy utwór możesz przed zakupem wielokrotnie odsłuchać. Możesz wybierać spomiędzy wielu banków muzyki i muzycznych gatunków. Z pewnością coś nada się do stworzenia ścieżki dźwiękowej dla twojej gry mobilnej i będzie świetnie podkreślało jej klimat.


Dodatkowe informacje związane z tematem są dostępne na:

  • Royaltyfreeheaven.com – internetowy bank muzyki do gier i podkładów muzycznych
  • Yarmobile – strona internetowa studia tworzącego aplikacje mobilne dla firm
  • Spidersweb.pl – blog poświęcony internetowi oraz nowym technologiom

Podsumowanie

Muzykę do gier mobilnych można uzyskać, korzystając z banku muzyki. Na takiej stronie internetowej znajdziesz wiele utworów, z których możesz wybrać ten, który najbardziej będzie ci odpowiadał. Znajdziesz tam zarówno utwory rockowe, jak i spokojne melodie. Uzyskasz tam podkłady muzyczne za stosunkowo niewielką opłatą. Znaczenie aplikacji mobilnych jest ciągle bardzo duże i będzie jeszcze rosło, a więc warto tworzyć rzeczy w tym kierunku.