Reklama jest kluczem do sukcesu każdego przedsiębiorstwa w każdej branży jednak wybór odpowiedniego rozwiązania, które było by najefektywniejsze jeśli chodzi o reklamę nie jest wcale takie łatwo. Wynika to głownie z tego, ze możliwości w tym zakresie jest obecnie bardzo dużo. Podpowiadamy na jakie rozwieszania warto zwrócić uwagę i co może się sprawdzić w dzisiejszych czasach.

Sprawdzona reklama to filmy promocyjne i reklamowe

Tworzenie filmu reklamowegoJednym z lepszych i co ważniejsze sprawdzonych rozwiązań jest reklama z wykorzystaniem takiego medium jakim jest przekaz video. Jest to przystępna forma, która łatwo dociera do dużej ilości odbiorców, co jest niewątpliwie jej zaleta. Warto przy tym zaznaczyć, ze za pomocą tego rozwiązania można reklamować produkty czy tez usługi oferowane przez nasze przedsiębiorstwo jak i kreować jej pozytywny wizerunek. Jeśli mowa o filmach promocyjnych, to zwykle w przypadku takich materiałów ważne jest to by wzbudzały one emocje, pozytywne emocje, jak i by podkreślały profesjonalizm i wyrafinowanie firmy, takie odczucia związane z filmem promocyjnym w dalszym czasie przekładają się na uczucia związane z samą firma czy mar5ka, a co za tym idzie pomagają one stwarzać pozytywny wizerunek samej firmy, Spoty reklamowe natomiast reklamują dany produkt czy tez usługę, a co za tym idzie w tym przypadku ważne jest to by zapadały one w pamięć, dlatego często stawia się tu na rytmiczne slogany, zabawne animacje, czyli wszystko to co z jednej strony przykuwa uwagę odbiorcy a z drugiej zapada w jego pamięci, tak by myślał on właśnie o tym a je innym produkcie. Jakby nie było i o którym z tych dwóch zastosować filmu byśmy nie myśleli tym co zadecyduje o jego efektywności jest to jak zostanie przygotowany jego projekt, wybrane hasła i tak dalej, a co z tym się wiąże ważne jest to komu powierzamy wykonanie takiej reklamy i należy mieć to na uwadze. Dlatego warto poświęcać nieco czasu na wybór odpowiedniej agencji reklamowej.

Stanowiska promocyjne oraz balony reklamowe i ulotki

Dobrym sposobem ba reklamę ogólnie biorąc jest wystawianie stanowisk promocyjnych w miejscach w których przebywają potencjalni klienci. Jeżeli chodzi o stworzenie takiego stanowiska to warto się zaopatrzyć w takie rozwiązania reklamowe jak:

  • ulotki
  • wizytówki
  • broszury

Balony reklamowePrzygotowanie tego typu materiałów reklamowych nie jest ani zbyt skomplikowane ani co ważne zbyt drogie, zwłaszcza jeśli nakład jest całkiem spory. Drukowana reklama choć jest dość starym i klasycznym rozwiązaniem nadal bardzo dobrze się sprawdza, głownie z racji tego, że jeśli by wziąć pod uwagę stosunek ceny do zasięgu oddziaływania takiej reklamy to jest ono bardzo duża. Należy jednak pamiętać o tym, ze bez względu na to czy chodzi o ulotki czy tez o broszury ważne jest to by projekt takiej reklamy został odpowiednio przygotowany. Ważna jest szata graficzna jak i treść jaka na takich materiałach reklamowych się znajdzie.

Wykorzystanie balonów z nadrukiem

Balony z nadrukiemSame materiały reklamowe przy organizacji stanowiska promocyjnego to jeszcze jednak za mało, dlatego warto zaopatrzyć się w takie rozwiązanie jakie przyciągną do stanowiska klientów. W tym przypadku dobrze sprawdzają się takie rozwiązania jak choćby balony z nadrukiem, które z jednej strony zwracają uwagę przechodniów i zachęcają do podejścia do stanowiska, z drugiej strony są tez ciekawym upominkiem, które o firmie będzie potencjalnemu klientowi przypominał. Podobnie w tym względzie sprawdzają się choćby krówki reklamowe, które także przyciągają potencjalnych klientów i sa doskonała forma upominku. Ważne jest to, żeby zamieszczone na tych materiałach logo firmy czy też jej nazwa było wyraźne, czytelne i co ważne dobrze się prezentowało.


 

Ciekawe publikacje na ten temat dostępne są na:

  • Balonyzlogo.pl – strona internetowa firmy oferującej balony reklamowe z nadrukiem
  • Loff Studio – strona internetowa studia tworzącego filmy reklamowe i promocyjne
  • Wirtualnemedia.pl – portal internetowy poświęcony reklamie i mediom

 

Słowa podsumowujące

Sposobów na reklamę w dzisiejszych czasach jest sporo, jedna zwykła reklama to obecnie za mało by była ona efektywna, musi ona by c ciekawa, tak by zwracała uwagę potencjalnego klienta i zapadała w jego pamięć. Jednak to który rodzaj reklamy będzie dla nas najlepszy zależy bezpośrednio od specyfiki naszej firmy i tego w jakiej branży ona działa.