Rower MTB jest niewątpliwie jednym z najbardziej popularnych typów rowerów, które są sprzedawane na rynku. Jego popularność nie wynika z niczego, a jest podyktowana niezwykłymi walorami technicznymi i użytkowymi rowerów typu górskiego. Dzięki swojej budowie tego typu rowery mogą być wykorzystywane zarówno do spokojnej jazdy za miastem, jak i sportowego ścigania na maratonach i zawodach MTB, organizowanych w wielu miejscach górzystych czy nizinnych.

Rowery MTB i ich wszechstronność

rowery mtb rometRower górski to idealny wybór dla osób, które kochają jazdę po bezdrożach. Jego geometria oraz wyposażenie (opony, rama czy amortyzator), pozwala na niezwykle efektywną jazdę po leśnych duktach, czy polnych drogach. Dzięki odpowiedniemu doborowi przełożeń rowerem górskim jesteśmy w stanie wjechać pod znaczne wzniesienia. Rowery takie (przykładem mogą być rowery MTB Romet), są jednak niezwykle wszechstronne, i mogą być wykorzystywane do przewozu bagażu, dzięki specjalnym uchwytom na bagażnik stały, lub przymocowaniu specjalnego bagażnika do sztycy podsiodłowej. Rowerem MTB możemy wybierać się na dalsze wycieczki po bezdrożach, a jego system amortyzatorów pomoże nam w wygodnym przemierzaniu nieutwardzonych dróg, które mogłyby oddziaływać na nasz komfort podczas pedałowania. Popularność rowerów MTB bierze się także staż, że są one środkiem do eksploracji nieznanych terenów, do których nie mielibyśmy dostępu wówczas, gdy posiadamy zwykły, codzienny rower.

Posiadając rower typu MTB, możemy nie tylko zacząć myśleć o poważnym trenowaniu i startach w zawodach, ale także prowadzeniu spokojnego treningu, który może być bardzo dobrym elementem walki ze stresem codziennego życia. Jazda terenowa wycisza i redukuje napięcia nerwowe, i jest polecana dla osób w każdym wieku.