Od dłuższego czasu w Polsce problem bezrobocia znacznie się zmniejszył. W dużej mierze wynika to stąd, że mnóstwo naszych rodaków postanawia wyjechać poza granice naszego kraju by tam podejmować pracę. Jednak trzeba zaznaczyć, że w Polsce na tym bardzo cierpią firmy, które po prostu nie mają w swoich kadrach sprawdzonych pracowników. Często jedynym rozwiązaniem jest zatrudnianie obcokrajowców.

Zatrudnianie Ukraińców w Polsce

gdzie szukać pracownika z ukrainyNasz kraj często nie zachwyca jeśli popatrzy się na niego pod kątem zarobków. Niekiedy w różnych firmach oferowane są zarobki na poziomie najniższej krajowej. Nie ma co się dziwić więc naszym rodakom, że wolą oni wyjechać za granicę, podejmować tam dokładnie taką samą pracę ale jednak zarabiać kilkukrotnie więcej. Do Polski często przyjeżdżać muszą obcokrajowcy w celu wypełnienia luk kadrowych. Spora liczba przedsiębiorców zadaje sobie pytanie gdzie szukać pracownika z Ukrainy. Otóż nie jest to obecnie czynność zbyt trudna. Wystarczy skontaktować się z odpowiednią agencją rekrutacyjną, która pomoże nam w znalezieniu najlepszych fachowców do naszej firmy. Kontaktując się z taką agencją będziemy zmuszeni do tego by dokładnie sprecyzować jakich pracowników potrzebujemy. Dzięki temu ich zatrudnianie będzie o wiele łatwiejsze i z pewnością potrwa krócej. Najłatwiej znajduje się zawsze pracowników wykonujących proste czynności manualne.

Od jakiegoś czasu do Polski zaczęło przybywać naprawdę bardzo dużo obywateli Ukrainy. Wpływ na to w pewnym sensie ma również kryzys na Ukrainie, który bardzo mocno się poszerza. Wiele polskich firm zatrudnia w swoich szeregach Ukraińców i niekiedy jest nawet tak, że takie osoby są filarem całej firmy. Szczególnie dużo Ukraińców pracuje obecnie w polskich firmach budowlanych.