Nawet nie ruszam się z domu zanim nie wypiję swojej ulubionej porannej kawy. Specjalnie w tym celu kupiłem przecież jeden z najdroższych ekspresów do kawy. Jestem zachwycony jego działaniem. Wystarczy, że wcisnę jeden przycisk i moja ulubiona kawa po chwili jest już gotowa. Wiem, że o to urządzenie trzeba odpowiednio dbać.

Regularnie oddaję mój ekspres do serwisu

serwis ekspresów delonghi warszawaDoskonale zdaję sobie z tego sprawę, że smak mojej porannej kawy w dużej mierze zależy od tego w jaki sposób dbam o swój ekspres do kawy. Powiem szczerze, że samodzielnie robię tylko to co jest absolutnie konieczne do zachowania jego właściwego działania. Resztę zlecam wyspecjalizowanemu serwisowi. Po prostu raz na dwa miesiące dzwonię do firmy, która oferuje autoryzowany serwis ekspresów Delonghi Warszawa. Zamawiam u nich czyszczenie i serwisowanie mojego ekspresu i umawiam się na konkretny termin. Usługę można zamówić do wykonania w domu, ale ja najczęściej podwożę ekspres rano do serwisu a popołudniu odbieram gotowe urządzenie. Taka przyjemność kosztuje mnie prawie dwieście złotych, ale to i tak jest bardzo mało. Jak widziałem kiedyś ile to jest pracy z takim czyszczeniem ekspresu to naprawdę uważam, że cena jest bardzo niska w stosunku do nakładu pracy. W każdym razie po cały dniu odbieram swoje urządzenie i wiem, że przez kolejne dwa miesiące mogę jedynie czyścić pojemnik na resztki kawy i zbiornik z brudną wodą.

Teraz już nie wyobrażam sobie zbytnio napić się kawy sypanej czy rozpuszczalnej. Człowiek szybko się przyzwyczaja do luksusu, a kawę z bardzo dobrego ekspresu można śmiało określić mianem luksusu. Lubię mieć pewność, że mój ekspres jest zadbany w odpowiedni sposób. Względem ekspresu mam podobnie jak z samochodem. Lubię o niego dbać, ale myciem i sprzątaniem zajmują się inni.