Dzieci są szczególnie podatne na różnego typu zaburzenia. Mogą również cierpieć na depresję lub nerwicę. Wiele chorób psychicznych ujawnia się w wieku pokwitania. Niektóre dzieci sprawiają swoim opiekunom różnego rodzaju problemy wychowawcze. Mowa wówczas o tak zwanych zaburzeniach eksternalizacyjnych.

Dzieci również potrzebują profesjonalnej terapii

terapia dzieci - warszawaNie ulega wątpliwości, że istnieje bardzo duże zapotrzebowanie na specjalistów od psychoterapii dzieci i młodzieży. Na różnym etapie rozwoju dzieci mogą doświadczać różnego rodzaju trudności. Mogą to być zaburzenia rozwojowe, zaburzenia nastroju i zachowania. Dzieci cierpią również na choroby psychiczne. Bardzo często doświadczają trudności w szkole – mają kłopoty z nauką, nie potrafią odnaleźć się w grupie rówieśniczej. w takich sytuacjach nie ma co zwlekać. Przyda się profesjonalna pomoc, która można uzyskać w poradni psychologiczno-pedagogicznej, poradni zdrowia psychicznego lub w ośrodku wsparcia dla rodzin. W dużych miastach tanich jak Warszawa nie brakuje również prywatnych gabinetów, w których można uzyskać profesjonalną pomoc psychologiczną. Oczywiście wielu różnych sytuacjach wskazana jest terapia dzieci – Warszawa to miasto, w którym nie tak trudno znaleźć wykwalifikowanego psychoterapeutę lub psychologa, który świadczy profesjonalna pomoc dzieciom i ich rodzinom. Oczywiście psychoterapia dzieci różni się nieco od psychoterapii dorosłych.

Psychoterapeuci dziecięcy mają swoje sprawdzone sposoby na to, żeby nawiązać właściwy kontakt z młodym pacjentem. W przypadku psychoterapii dziecka niezbędna jest również ścisła współpraca z rodzicami. to od niej często zależy powodzenie terapii. Rodzice wywierają duży wpływ na swoje dziecko, często nawet nie zdają sobie z tego sprawy.