Korytarz, ewentualnie przedpokój to miejsce w naszym domu czy mieszkaniu, gdzie wchodzi się bezpośrednio z zewnątrz. To pomieszczenie przejściowe, które zazwyczaj służy do tego, aby ściągnąć w nim odzież wierzchnią oraz obuwie. Nic więc dziwnego, że zbiera się tam niechciany piach i brud przynoszony z zewnątrz.

Jakie są funkcje dywaników w przedpokojach?

dywanik do przedpokojuSposobów, aby nie roznosić tego dalej po mieszkaniu jest kilka. Niemniej jednak najbardziej sprawdzony jest dywanik do przedpokoju, dzięki któremu część brudu nie rozniesie się na dalszą część domu. Bez względu na to, jaki dywanik położymy na ziemi należy o niego odpowiednio dbać. W tym miejscu dodam, że najlepszym rozwiązaniem w przedpokoju jest dywanik o krótkich włosach. Wszelkie dywany długowłose typu shandy mogą okazać się zmorą w czyszczeniu. Dlatego też im krótsze włosy dywanika, tym lepiej. Poza tym najlepiej w tym miejscu sprawdzają się dywaniki o ciemniejszych kolorach. W związku z tym, że ma on być w przedpokoju może się zdarzyć, że zostanie on zabrudzony na przykład błotem w deszczowy dzień. Aby uniknąć problemu z czyszczeniem warto mieć na uwadze ten fakt. Poza tym, że dywanik w przedpokoju pełni funkcję ochronną, to jego kolejną zaletą jest to, że nadaje uroku mieszkaniu już przy samym wejściu. Wybór wzorów dostępnych zarówno w sklepach stacjonarnych jak i internetowych jest na tyle duży, że jest w czym wybierać. Począwszy od wzorów, które są różnokolorowe a skończywszy na tych jednolitych i mniej zwracających na siebie uwagę.

Bez względu na to, jaki dywanik będziemy posiadać nie należy go mylić z wycieraczką, która ma całkowicie inne przeznaczenie. To nie dywanik służy do oczyszczania obuwia przed wejściem do domu. Jego podstawową funkcją jest funkcja ozdobna wpływająca na design całego pomieszczenia.