Wile dzisiejszych firm potrzebuje idealnego rozwiązania do przetrzymywania wszystkich dokumentów. Wszystkie te dokumenty zgodnie z nowym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych wszystkie tego typu papiery muszą być przetrzymywanie w specjalnych szafkach zamykanych na klucz do których dostęp mają tylko osoby uprawnione. 

Jak przetrzymywać akta? 

szafa aktowa metalowaSzafy aktowe przeznaczone są w szczególności jako wyposażenie różnego rodzaju biur, kancelarii, oraz archiwów. Czyli miejsc w których przetrzymywanie wszelkich dokumentów w bezpiecznych miejscach jest priorytetem. Każda szafa aktowa metalowa jest najczęściej spotykanym rodzajem tego typu szaf. Zbudowane są z regulowanych profili, które pozwalają na dowolne wyregulowanie wysokości pólek. Dzięki czemu konfiguracja szafki jest dowolna i zależna od użytkownika. Oprócz samej szafki zamykanej na klucz możliwe jest zrobienie dodatkowej półki, która jest dodatkowo zabezpieczona osobnym zamkiem. Szafki zbudowane są z drzwi skrzydłowych lub przesuwnych i wybór nie ma wielkiego znaczenia i zależny jest tylko i wyłącznie od upodobań i preferencji użytkownika. Wielu producentów oferuje również budowę szaf na specjalne zamówienia poprzez powiększanie wnętrza szaf lub dodawanie specjalnych nastawek układanych na górnej części szafy. Jeśli klient chce aby nadstawka było zamontowane na dole szafy montowane one są do niej za pomocą wkrętów ma to na celu przede wszystkim poprawienie stabilności szafy. 

Reasumując prowadząc jakiekolwiek przedsiębiorstwo, w którym zatrudniamy pracowników lub jeśli prowadzimy np kancelarię prawniczą posiadanie takiej szafy jest rzeczą niezbędną. Dane pracowników lub klientów muszą być ciągle bezpieczne i przechowywane w taki sposób aby nie dostały się w niepowołane ręce.