Pomysł na prezent jest jednym z problemów, jaki rozważa się przed świętami. To co kupimy zależy przede wszystkim od tego komu kupuje się podarek. W jakim wieku jest ta osoba, jakiej płci i jakie ma zainteresowania.

Czy słuchawki bluetooth są dobrym pomysłem na prezent?

Słuchawki BTDla nastolatka dobrym pomysłem na prezent są słuchawki bluetooth. Jest to bardzo praktyczny prezent, który uniknie przede wszystkim nerwów związanych ze splątanymi kablami do słuchawek. Niektóre modele mają sterowanie dotykowe, a niektóre aplikację na telefon do sterowania. Jednak nie tylko na rynku są dostępne słuchawki bluetooth, również można kupić słuchawki bezprzewodowe, które wykorzystują inne rodzaje komunikacji:

 • radiową,
 • podczerwień,
 • bluetooth,
 • Wi-Fi.

Słuchawki radiowe łączą się z telefonem przy pomocy sygnału radiowego. Takie słuchawki charakteryzują się lepszym dźwiękiem w porównaniu ze słuchawkami bluetooth, jednak mogą posiadać opóźnienia lub szumy. Słuchawki które wykorzystują fale podczerwone do łączności nie są zbyt pospolite ponieważ mają ograniczona funkcjonalność, muszą znajdować się blisko nadajnika. Wykorzystując Wi-Fi do łączności ma się zapewniony duży zasięg oraz brak zakłóceń. Słuchawki bezprzewodowe mogą być:
douszne,
nauszne.
Takie urządzenie można wykorzystywać podczas uprawiania sportów lub np. w wypadku częstych podróży.

Jaką torbę fotograficzną kupić w prezencie?

Torba fotoCały sprzęt fotograficzny jest bardzo drogi, dlatego torby fotograficzne są dobrym pomysłem na ochronę tego urządzenia. Torby fotograficzne są:

 • naramienne,
 • biodrowe.

Torby biodrowe są mocowane na pasie, który noszony jest wokół talii. Torby naramienne są najbardziej tradycyjne i nosi się je na pasku przez ramię. Takie torby są na pewno większe od pokrowców. W środku takiej torby można znaleźć przegródki. Można je modelować według swoich potrzeb, aby pomieścić cały sprzęt fotograficzny. Oprócz przegródek w torbach jest umieszczona duża ilość kieszonek. wiele toreb fotograficznych ma również dodatkową przegrodę na laptopa. Podczas wybierania torby, należy zwrócić uwagę w którą stronę się ona otwiera. Lepszą opcją jest otwieranie na zewnątrz. Po otwieraniu torby od ciała nie trzeba przytrzymywać klapy, więc ma się wolne ręce do obsługi aparatu fotograficznego. Innym plusem takiej torby jest lepsza ochrona przed złodziejami. Powłoki zewnętrzne toreb fotograficznych są wykonane z wytrzymałych materiałów, takich jak:

 • skóra,
 • nylon,
 • poliester,
 • neopren,
 • kopolimer polipropylenowy.

Nylon jest najbardziej popularnym materiałem z które powstają torby fotograficzne. Jest bardzo wytrzymałem materiałem i przy okazji lekkim. Torby wykonane ze skóry bardzo dobrze wyglądają, a przy okazji ochronią sprzęt przed czynnikami zewnętrznymi. Poliester jest materiałem szybkoschnącym oraz łatwym do czyszczenia i wytrzymałym, jego zaleta jest również niższa cena w porównaniu do nylonu. Kopolimer polipropylenowy jest bardzo wytrzymały i trwały, dlatego również bardzo dobrze się sprawdza jako materiał na torby fotograficzne. Neopren jest wykorzystywany do produkcji pasków do toreb oraz do aparatów. Materiał ten uniemożliwia zsuwanie się torby z ramienia.

Dobrym rodzajem łamigłówek są gry planszowe

Gra planszowaInnym doskonałym i niezawodnym prezentem są gry planszowe. W Warszawie jak i innych miastach całej Polski kupowanie na prezent takiej łamigłówki w sklepach stacjonarnych czy internetowych jest bardzo popularne. Granie w gry planszowe ma wiele korzyści. Pierwsza z nich jest integracja całej rodziny. Innym uczenie dziecka podejmowana decyzji samodzielnie oraz w niektórych przypadkach nauka przegrywania. Poza tym w wielu grach trzeba myśleć logicznie i strategicznie. Również gry planszowe pobudzają wyobraźnię, cierpliwość, koncentrację oraz kojarzenie. Gry planszowe są dla osób w każdym wieku. Już dwu latkowie poradzą sobie z najprostszymi grami. Również w gry planszowe można grać przy pomocy komputera lub tabletu, ale jednak tradycyjna gra stwarza możliwość bezpośredniego kontaktu z innym człowiekiem.


Więcej informacji na stronach:


 

Kilka słów na zakończenie:

Istnieje wiele doskonałych pomysłów na kupno prezentu na święta. To co kupimy zależy od wielu czynników: od własnej inwencji, od wieku, od upodobań osoby obdarowywanej. Dobrze jeśli prezent przez tą osobę będzie wykorzystywany, a nie kurzył się na półce. Dlatego warto kupować prezenty z głową.