Po ukończeniu szkoły zdecydowałem, że chcę studiować architekturę krajobrazu. Wydawała mi się bardzo przyszłościowym kierunkiem po którym mogę mieć ciekawe perspektywy i szansę rozwoju. Na dodatek miałem robić to co lubię. Ogród od zawsze mnie interesował i cały czas pogłębiałem wiedzę na ten temat. Udało mi się nawet pracować w takiej firmie, która w sezonie wakacyjnym zajmowała się pielęgnacją w moim mieście.

Zostałem projektantem ogrodów 

zakładanie ogrodów warszawaTo było cenne doświadczenie z którego wyniosłem sporą dawkę wiedzy. Byłem z tego powodu bardzo zadowolony. Po ukończeniu swojej edukacji w tym zakresie przyszedł czas na pracę zawodową. Stanowisko zaproponowało mi pewne zakładanie ogrodów warszawa. Była to rodzinna firma mojego kolegi ze studiów. Szukał kogoś ambitnego, ponieważ firma miała zacząć się intensywnie rozwijać i zatrudniała nowych członków zespołu. W tej branży miałem różnego rodzaju klientów. Jedni od razu wiedzieli czego chcą i byli zdecydowanie, a innym zależało tylko na schludnym wyglądzie i mało wymagających roślinach. Bywały jednak i przypadki w których zacząłem na nowo przekształcać gotowe powierzchnie. Właściciele chcieli zmienić wygląd swojej przestrzeni bo wydawała się zbyt nudna lub kupili działkę i chcieli ją urządzić po swojemu. Zawsze starałem się doradzać swoim klientom. Często różne gatunki roślin zwyczajnie nie mogły rosnąć obok siebie i proponowałem lepsze wyjście.

Miałem w tym spore doświadczenie dlatego potrafiłem przewidywać przyszłość. Zazwyczaj ludzie byli minimalistami i nie zależało im na wielu gatunkach roślin. Ogród zaczynał się i kończył tylko określoną gamą. To było bardzo dobre rozwiązanie w przypadku osób, które z góry podkreślały, że nie potrafią zajmować się grodem i pragną czegoś prostego ale atrakcyjnego.