Zaginięcia poza granicami kraju są poważnym problemem, zdarzają się one także zdecydowanie częściej niż byśmy sobie tego życzyli. Mało kto wie, jakie działania może podjąć i do jakich organów może zwrócić się z prośbą o pomoc. Trudno się temu dziwić, większość osób dopóki nie znajdzie się w takiej sytuacji nie widzi takiej konieczności, dlatego gdy nagle ktoś zaginie nie bardzo wiadomo co zrobić, by taką osobę odnaleźć.

Pomoc prawna – adwokat, prawnik

pomoc prawnaPodstawowym działaniem, gdy zaginie nam bliska osoba za granicą jest zgłoszenie tego faktu konsulowi, który może zgłosić te sprawę do odpowiednich służb zajmujących się poszukiwaniem osób zaginionych. Pomaga on także uzyskać informacje od rządowych organów zajmujących się poszukiwaniem i powiadamiać o efektach poszukiwań. Jednak tego typu działania (a właściwie ich brak) sprawiają, że często bliscy osoby zaginionej czują się bardzo bezradne, dlatego pierwszym krokiem jaki są w stanie samodzielnie wykonać jest kierowanie się po poradę do adwokata lub prawnika, który wskaże jakie działania zgodne z prawem możemy podjąć, by pomóc w znalezieniu osoby zaginionej. Informacje na temat tego, co możemy zrobić na własną rękę, pozwolą zorientować się w tym co można zrobić, by proces poszukiwań wesprzeć, a także dowiedzieć się jak owe działania zorganizować.

Detektyw – poszukiwanie osób za granicą

biuro detektywistyczne katowiceJednym z powszechniejszym rozwiązań w poszukiwaniu osób zarówno za granicą jak i w granicach kraju jest wynajęcie w tym celu prywatnego detektywa. W każdym niemal kraju można znaleźć biura detektywistyczne, które specjalizują się właśnie w poszukiwaniu osób zaginionych. Zaginięcie bliskiej osoby to oczywiście bardzo trudne przeżycie, trzeba jednak starać się zachować racjonalny tok myślenia, by móc takiej osobie pomóc. W tym wypadku ważne jest to, by wybrać odpowiednie i rzetelne biuro detektywistyczne, a nie pierwsze lepsze, kierując się tym by jak najszybciej rozpocząć poszukiwania. Warto poświęcić chwilę, nawet i dłuższą na znalezienie detektywa, który ma dobrą opinię i wyróżnia się dużą efektywnością w prowadzonych tego typu działaniach. Kiedy biuro zostanie już wybrane, aby efekty jego pracy były widoczne należy dokładnie opisać nie tylko samą osobę zaginioną, dostarczyć jej zdjęcia, ale także dokładnie i bardzo skrupulatnie opisać okoliczności zaginięcia, a co za tym idzie, należy bardzo dokładnie przypomnieć sobie wszystko co się wydarzyło przed zaginięciem, w takiej sytuacji okazać istotny się może każdy detal. Należy pamiętać, że choć prywatne biura detektywistyczne są zwykle skuteczniejsze niż rządowe organizacje poszukiwawcze, to jednak należy liczyć się z tym, że na efekty ich pracy przyjdzie trochę poczekać oraz, że nie zawsze przynoszą one zamierzone skutki. Im lepsze biuro i im szybciej podjęte zostały działania poszukiwawcze, tym większa szansa na odnalezienie zaginionej osoby.

Bariera językowa a poszukiwania osoby zaginionej za granicą – biuro tłumaczeń

agencja tłumaczeńPoszukiwanie zaginionej bliskiej nam osoby za granicą nastręcza wielu trudności. Największą z nich jest zwykle bariera językowa, która utrudnia komunikację z organami rządowymi: w tym dokonanie samego zgłoszenia jak i komunikowanie się w trakcie prowadzenia poszukiwań, by zorientować się w ich postępach. Ograniczenia językowe uniemożliwiają także bardzo często podjęcie jakichkolwiek działań na własną rękę. Samo znalezienie prywatnego detektywa i zlecenie mu poszukiwań jest bardzo trudne, nie mówiąc już o wypełnieniu jakiejkolwiek dokumentacji, której zwykle absolutnie nie rozumiemy. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem zwykle okazuje się zgłoszenie się do jakiegoś biura tłumaczeń, w którym to można uzyskać pomoc w zakresie:

  • tłumaczeń dokumentów,
  • prowadzenie/tłumaczenie rozmów z policją,
  • załatwienia formalności u detektywa,

a także i wielu innych przypadkach, które trudno jest przewidzieć. W przypadku, gdy znajdujemy się w jakimś egzotycznym kraju, zwykle wystrasza znalezienie tłumacza angielskiego. Jako, że obecnie ten język zna większość osób, to wystarczy, ze na niego zostanie dokonane tłumaczenie.


Źródła:


Podsumowując:

Osób zaginionych za granicą jest corocznie bardzo dużo. Sytuacja ta jest trudna już sama w sobie, a dodatkowo dochodzą jeszcze utrudnienia, związane z różnicami językowymi oraz faktem, ze jeśli nie znajdujemy się na miejscu, samodzielnie możemy niewiele zrobić. Dlatego dobrze zawczasu wiedzieć co należy i można zrobić, by osobę zaginioną znaleźć, często to właśnie szybkość podjętych działań wpływa na to czy udaje się kogoś odszukać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *