Chcąc wybudować czy też rozbudować stajnie dla koni zmuszeni jesteśmy szukać odpowiednich pracowników, jednak ich znalezienie może się nie okazać się takie łatwe, tym bardziej, jeśli uświadomimy sobie jakie są przepisy odnośnie stajni dla koni. Gdzie zatem szukać fachowców i o czym pamiętać przy budowie stajni?

Stajnia, boksy dla koni – czyli jakie są wymagania

Stajnia z boksami dla koniZanim przejdziemy do budowy czy nawet do etapu projektu warto uzmysłowić sobie to, że to jak wyglądać ma stajnia, albo inaczej jakie mają w niej panować warunki określone zostało i to dość ściśle w Rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Jakie zatem warunki muszą zostać zapewnione w stajni i jakie rozwiązania muszą trafić do projektu. Po pierwsze przepisy określają wymiary boksów dla poszczególnych koni czy to dorosłych czy klacz ze źrebiętami. Ponadto określone są także warunki dotyczące wilgotności i stężenia konkretnych substancji w powietrzu, a co z tym się wiąże konieczne jest zapewnienie odpowiedniej wentylacji w stajni. Ponadto jeszcze przed etapem projektu należy przede wszystkim uwzględnić to ile i jakie konie w stajni będziemy trzymać, ponieważ to właśnie od tego uzależniony jest rodzaj zastosowanych rozwiązań i to jak wyglądać ma stajnia. Warto w tym momencie jednak powiedzieć, że obecnie dostępne są też gotowe projekty stajni, który zwykle są nieco tańsze niż te robione za zamówienie. Warto jednak przed wyborem sprawdzić, czy odpowiadają one naszym wymaganiom i potrzebą hodowanych przez nas koni. Skoro wiadomo już mniej więcej jak wygląda kwestia projektu stajni teraz należałoby przejść do etapu jego wykonania, a przede wszystkim do znalezienie odpowiedniej i wykwalifikowanej siły roboczej.

Jak znaleźć dobrego i taniego pracownika? – Agencja pracy tymczasowej i pracownicy ze wschodu

pracownik ze wschoduZnalezienie wykwalifikowanej siły roboczej czy nawet taniej siły roboczej nie jest łatwe, a rekrutacja prowadzona na własną rękę bardzo często okazuje się nieefektywna, dlatego zwykle dobrym rozwiązaniem okazuje się nawiązanie współpracy z agencją pracy tymczasowej, która przejmie od nas ciężar poszukiwania odpowiednich kandydatów, którzy będę spełniać wymagania pracodawcy. Jeśli chodzi o budowę stajni to potrzebni będę zarówno pracownicy fizyczni jak i specjaliści, a co się z tym wiąże konieczne będzie znalezienie osób o różnych kwalifikacji i w dodatku osób skłonnych pracować za zaoferowaną przez nas stawkę, co często okazuje się nie łatwe. Dlatego warto w takiej sytuacji nawiązać współpracę z agencją, która zajmuje się poszukiwaniem pracowników poza granicami polski, czyli na wschodzi. Zaletą tego rozwiązania jest przede wszystkim to, że pracownicy pochodzący z takich rejonów jak:

  • Ukraina
  • Mołdawia
  • Uzbekistan
  • Białoruś

skłonni są podjąć prace za niższe wynagrodzenie niż polscy pracownicy, a przy tym ich kwalifikacje często są wcale nie mniejsze.

Dlaczego pracownicy z Mołdawii są korzystniejsi?

pracownik z agencji pracy tymczasowejSkąd bierze się fakt, że obecnie tak bardzo w Polsce opłaca się zatrudniać pracowników ze wschodu choćby i z Mołdawii, czy też Ukrainy borykającej się obecnie z wieloma problemami. Sytuacja w tych krajach co powszechnie wiadomo nie jest najlepsza, a co jest z tym związane propozycja pracy w Polsce, po korzystnej dla pracodawcy stawce to i tak nawet i kilkukrotnie lepsza oferta niż mogliby otrzymać w przypadku ich rodzimych krajów. Co ważne na wschodzi to atrakcyjnych dla polskich pracodawców stawkach można znaleźć nie tylko tak zwana siłę roboczą czyli pracowników fizycznych, ale także specjalistów, których z racji jak na zachodnie standardy niskich zarobków w Polsce od dłuższego czasu brakuje. Dodatkowo pracownicy ze wschodu często cechują się sumiennością, lojalnością i duża szybkością wykonywanej pracy, co jest niewątpliwie ich dużą zaletą.

 


Źródła wartościowych informacji dotyczących tematu:

  • Tasso – strona agencji pracy tymczasowej z Bydgoszczy pozyskującej pracowników z Mołdawii
  • Equi Projekt – witryna internetowa przedsiębiorstwa tworzącego projekty stajni
  • Stadniny.pl – portal internetowy dla branży konnej i jeździeckiej

Podsumowanie tematu

Planując jakąś większą inwestycje i mając świadomość, że do jej wykonania będzie nam potrzebna wykwalifikowana czy też niewykwalifikowana siła robocza warto obowiązek znalezienia pracowników powierzyć jakieś wyspecjalizowanej firmie i w swoich poszukiwaniach nie ograniczać się tylko do polskich pracowników, ponieważ często nie jest to wcale najlepsze rozwiązanie.