Na co dzień większość z nas używa klasycznych kubków do picia kawy, czy herbaty, a do jedzenia najtańszych talerzy, których nie będzie nam żal jak się rozbiją. Jednak kiedy odwiedzają nas goście, albo nadchodzą święta, to korzystamy ze specjalnej zastawy, którą wyciągamy na wyjątkowe okazje. 

Jak wygląda zastawa z włoskiej porcelany? 

porcelana włoskaWarto mieć w domu naczynia, w których podajemy codzienne posiłki, oraz wykwintne dania, które wymagają specjalnej oprawy. Zwykłe talerze, miseczki i kubki są dość masywne i praktyczne, ponieważ mają służyć przez maksymalnie długi czas. Porcelana włoska jest wysokiej jakości produktem, który zachwyca niezmiennie od lat wielu kucharzy i gospodynie domowe. Zastawa z oryginalnej porcelany jest ręcznie zdobiona i posiada niepowtarzalne wzory. W jej skład wchodzą talerze deserowe i małe miseczki, duże talerze obiadowe płytkie i głębokie, a także wazę na zupę. Porcelana jest dość delikatnym materiałem, dlatego trzeba się z nią obchodzić wyjątkowo ostrożnie. Dotyczy to kruchości, ale także wzoru, który się na niej znajduje. Produkty z włoskiej porcelany można myć tylko ręcznie i przy użyciu delikatnych środków czyszczących, aby jej nie uszkodzić. Oryginalne produkty kupimy tylko w sprawdzonych sklepach z zestawami, albo u producenta na stronie internetowej. Najczęściej jest spotykana uniwersalna, biała porcelana, której brzegi są dekorowane delikatnymi wzorami i motywami. Jeżeli jakiś talerz się nam rozbije, to możemy mieć problem z jego dokupieniem. 

Włoska porcelana od lat jest uznawana za bardzo ekskluzywną i wyszukaną. Jej wysoka jakość, niepowtarzalny wzór i ręczne wykonanie, ma sporo wielbicieli wśród klientów ceniących oryginalność. Cena porcelany zależy od jej grubości i wykonania. Im więcej elementów zawiera, tym jej wartość będzie wyższa.