Ważnym czynnikiem , który warunkuje prawidłowe funkcjonowanie firmy jest to, jakie relacje panują wśród naszych pracowników. Nie jest to jednak łatwe, ponieważ bardzo często wysępuje rywalizacja. Dobrym sposobem na to, jak zjednać swoich pracowników są imprezy firmowe, tak zwane integracyjne zjazdy.

Imprezy firmowe – ważne w utrzymaniu odpowiedniej atmosfery w firmie

imprezy firmoweProwadząc firmę, w której zatrudniamy pracowników, zależy nam na tym, żeby ich współpraca przebiegała bez problemów. Przede wszystkim ze względu na to, że to jaka atmosfera panuje w firmie, decyduje głównie o wynikach jakie osiąga. Dlatego ważne jest zapewnianie swoim pracownikom okresowej rozrywki, albo innej formy spędzania wspólnie czasu. Dlatego właśnie co raz częściej prezesi firm decydują się na organizowanie imprez firmowych. Mają one na celu właśnie zapewnienie odpowiednich relacji wśród pracowników. Najprostszym sposobem na zorganizowanie spotkania pracowniczego w formie bardziej nieformalnej są sale konferencyjne, jakie mamy w naszych firmach. Możemy z niej korzystać w dowolnym momencie, a zatrudniając katering i dbając o dodatkowe atrakcje, impreza firmowa w sali konferencyjnej może jak najbardziej przynieść oczekiwane efekty. Jest jednak również możliwość wynajęcia sali konferencyjnej poza terenem naszej firmy. Może się to okazać świetnym pomysłem na zmianę otoczenia. Jeśli wykażemy się własną inicjatywą firma wynajmująca salę konferencyjną w Gdańsku, na pewno dostosuje się do naszych wymagań. Jeśli jednak nie będzie ani czasu ani pomysłów na to jak urządzić imprezę firmową wtedy warto zdać się na czyjąś pomoc.

Wynajem namiotów – świetna alternatywa dla sali konferencyjnej

namiot z wypożyczalniJeśli jednak imprezy firmowe organizowane w budynkach, w salach konferencyjnych nie stanowią już dla nas żadnej rozrywki i chcemy coś zmienić, dobrą alternatywą będzie wynajem namiotów. Daje to nam dodatkowe możliwości. Organizowana impreza może odbywać się zarówno pod zadaszeniem, ale również na świeżym powietrzu. Jest to bardzo ważny czynnik, dzięki któremu nasi pracownicy będą mogli zregenerować siły i nabrać nowej ochoty do pracy. Głównym atutem imprezy firmowej zorganizowanej w wynajętym namiocie, rozłożonym na świeżym powietrzu, jest możliwość zorganizowania jednocześnie rozgrywek między pracownikami. Nic tak nie czyni z ludzi zespołu jak gry zespołowe. Zaraz przy namiocie, na zielonej murawie możemy zorganizować rozgrywki, na przykład:

  • piłki nożnej
  • piłki siatkowej
  • zbijaka
  • amerykańskiego footballu

Oczywiście wtedy należy wcześniej poinformować uczestników o konieczności zabrania ze sobą odpowiedniego stroju. Może to być naprawdę świetny pomysł na zorganizowanie czasu wolnego naszej ekipy. Ruch na świeżym powietrzu i współdziałanie podczas gry zdecydowanie może przynieść wymierne korzyści. Zadowoleni pracownicy przyjdą po weekendzie do pracy naładowani nową energię do osiągania sukcesów.

Tenis jako nowa forma integracji pracowniczej

tenis ziemnyJeśli mowa o aktywnym spędzaniu czasu wolnego na świeżym powietrzu, modne ostatnio stały się całkiem nietypowe imprezy integrujące pracowników. Mowa tutaj o turniejach gry w tenisa. Jak najbardziej istnieje możliwość wynajęcia kortów tenisowych, a dzięki temu będziemy mogli zorganizować zawody. Korzystne będzie podzielić naszych pracowników na drużyny odpowiednio działami, a prezesi powinni zostać kapitanami. Oczywiście najgorszym co można by zrobić to jako prezes zorganizować zjazd integracyjny dla pracowników i nie wziąć w nim udziału. Proces jednoczenia się załogi formy obowiązuje w stosunku do wszystkich pracowników, również do osób zarządzających. Jeśli prezesi zostaną kapitanami drużyn, gra będzie w pewien sposób odzwierciedlać hierarchię panująca w firmie. Zawody zorganizowane w jedne dzień weekendu, mogą okazać się niewystarczającą rozrywką dla naszych pracowników. Dlatego warto jest organizować imprezy integracyjne kilkudniowe.


Dokładniejsze informacje na ten temat są dostępne na:

  • Calanaprzod.com.pl – strona internetowa dobrej restauracji w Gdańsku
  • Proteniskrakow.pl – strona internetowa firmy organizującej półkolonie w Krakowie
  • Turbonamioty.pl – witryna internetowa wypożyczalni namiotów weselnych
  • Egospodarka.pl – portal internetowy poświęcony biznesowi i gospodarce

Akapit podsumowania

Pozostając w temacie tenisa ciekawym pomysłem są obozy tenisowe. Pozwoli to na zapewnienie odpoczynku i aktywności fizycznej na kilka dnia jednocześnie. A połączone czynniki współpracy podczas gry i świetnej zabawy przyniosą na pewno oczekiwane rezultaty, nawet w wysokości sprzedaży.