Wielu z nas zapewne zadaje sobie pytanie, dlaczego sportowcy noszą frotki na nadgarstkach. Odpowiedź na to jest oczywista, przede wszystkim po to, by efektywnie pozbywać się potu z czoła i twarzy, ale także po ty, by ich nadgarstki były optymalnie ustabilizowane. 

Gdzie kupić sportową frotkę? 

frotki sportoweOptymalna stabilizacja nadgarstka jest kluczowa w uprawianiu bardzo wielu dyscyplin sportowych. Ma to znaczenie przy rekonwalescencji, ale także pomaga uniknąć poważniejszych kontuzji, gdy dochodzi do niekontrolowanego upadku. Poza tym oprócz walorów prozdrowotnych pełni też funkcję bardzo prozaiczną, ponieważ służy do ścierania potu z okolic twarzy. Przy intensywnym wysiłku fizycznym dochodzi do obfitego pocenia się, a pot często dostaje się do oczu i je podrażnia. Jeśli będziemy go wycierali rękoma, to możemy doprowadzić do jeszcze większego podrażnienia. Dlatego w takim przypadku, frotki sportowe sprawdzają się zdecydowanie najlepiej. Jako, że bardzo dobrze absorbują pot, działają jak mały ręcznik, a dzięki stałemu kontaktowi z nagrzanym ciałem, bardzo szybko wysychają. Frotki są sprzedawane w kompletach, najczęściej liczą one dwie sztuki. Ich koszt jest zróżnicowany, ponieważ zależy od jakiego producenta pochodzą. Jeśli jest to producent renomowany to ich koszt będzie oczywiście wyższy, ale cena i tak nie powinna przekroczyć kilkudziesięciu złotych. Frotki są sprzedawane w różnych rozmiarach i w wielu ciekawych zestawach kolorystycznych, dlatego są równie chętnie kupowane przez kobiety, jak i przez mężczyzn. 

Tego rodzaju wyposażenie najlepiej kupować w sklepach lub hurtowniach internetowych, ponieważ znajdziemy tam produkty wielu firm i w najniższych cenach. Sklepy stacjonarne nie tylko mają ograniczony asortyment, ale też ceny, które proponują są nie do końca satysfakcjonujące.