Nie wszyscy potrafią pić i nie wszyscy wiedzą, kiedy powiedzieć dość. Takie pojedyncze momenty utraty kontroli nad sobą, są pierwszym symptomem, że coś jest nie tak. Alkoholizm rozwija się bardzo szybko i bardzo niepostrzeżenie, nawet dla osoby, która pije.

Gdzie szukać terapii alkoholowej? 

terapia alkoholowaKażdy, kto doświadczył znajomości z alkoholikiem, z pewnością zaświadczy, że taka osoba zmienia się nie do poznania. To wszystko przez otępiające ciało i zmysły procenty alkoholu. Badania dowodzą, że w wyniku wieloletniego uzależnienia uszkodzeniu ulegają komórki z obszaru układu nerwowego, co skutkuje znacznie mniej wydajną pracą mózgu. Uszkodzeniu wskutek działania alkoholu doznają też wątroba i trzustka. Te organy wewnętrzne pełnią kluczową rolę w ciele człowieka, kiedy zostają uszkodzone nie są w stanie pełnić swoich funkcji optymalnie. Co skutkuje marskością wątroby, lub nawet nowotworem trzustki, który wśród alkoholików jest bardzo popularny. Terapia alkoholowa to często jedyne rozwiązanie w takiej sytuacji. Bez niej, osoba uzależniona, ciągle będzie jak dziecko we mgle. Kluczem jest znalezienie właściwego ośrodka lub właściwego terapeuty, który właściwie poprowadzi terapię. Przy dobrze dobranym leczeniu można wyjść z alkoholizmu w krótkim czasie. Szczególnie jeśli ma silną wolę i coś go do tego zadania motywuje. Na terapię można zgłosić się nawet w nocy, gdyż ośrodki uzależnień są czynne przez całą dobę. Natomiast w przypadku osób, które wolą terapię indywidualną, mogą one kontaktować się z danym specjalistą w godzinach jego pracy.

Osoby nadużywające alkoholu mają skłonność do konfabulowania i mitologizowania swoich opowieści. Oczywiście robią to, by wyprzeć odpowiedzialność za podejmowane kroki i nadać im sens. To karkołomne zadanie, ale alkoholik traktuje je jako jedyne słuszne.