Każde urodziny dziecka to dla rodziców ważny dzień, zwłaszcza gdy przychodzi czas, że ich pociecha zaczyna mieć własnych przyjaciół i wówczas organizując przyjecie muszą oni zadbać o atrakcje i dobrą zabawę nie tyle dla rodziny, co właśnie dla małych gości. Dziesiąte urodziny są jednymi z ważniejszych, jednak gusta współczesnych dzieci zdecydowanie się zmieniły, a co za tym idzie nie zawsze rodzice wiedzą co teraz jest modne i co jest ciekawą atrakcją dla dzieci.

Nieodzowne atrybuty każdego przyjęcia – czapeczki urodzinowe i balony z helem

balony z nadrukiemOd zawsze w Polsce nieodzownym elementem każdego dziecięcego przyjęcia były takie akcesoria jak czapeczki urodzinowe i balony. Oczywiście ich wygląd nieco zmienił się na przestrzeni lat, jednak nie ma żadnego udanego przyjęcia bez nich. W przypadku czapeczek, choć ich rodzai obecnie jest kilka, bo mogą to być różnego rodzaju opaski czy kapelusiki, to jednak największym powodzeniem niezmiennie cieszą się tradycyjne stożkowe czapeczki wykonane z kartonu. Ich popularność wynika z tego, że po pierwsze są one bardzo wygodne, opatrzone delikatną gumką w żaden sposób nie krepują ruchów dzieci, po drugie – tego typu czapeczki są dostępne w bardzo bogatej gamie kolorystycznej i w wielu wzorach, dzięki czemu można je doskonale dopasować do myśli przewodniej przyjęcia, a to właśnie imprezy tematyczne są najmodniejsze, jeśli chodzi o przyjęcia dla dzieci. Drugim z atrybutów, bez którego nie było by żadnych urodzin, są balony. Obecnie jednak to coś więcej niż nadmuchanie kilku kolorowych balonów i zawieszenie ich na suficie. W dzisiejszych czasach możliwe jest wykonanie całych dekoracji z balonów, często w formie bramy, a także wypuszczenie całej siatki balonów wypełnionych helem na zakończenie przyjęcia. W praktyce jest to ciekawa atrakcja dla dzieci i to zdecydowanie lepsza alternatywa dla popularnych od kilku lat lampionów, które dla dzieci nie były by zbyt bezpiecznym rozwiązaniem.

Atrakcje dla najmłodszych – gry planszowe

gry planszowe warszawaOrganizacja przyjęcia dla dzieci wiąże się zawsze z koniecznością zapewnienia im atrakcji i jakichś zajęć. I tu zwykle rodzice mają problem, nie wiedząc na co się zdecydować by wszyscy byli zadowoleni. Dobrym pomysłem na zapewnienie dobrej zabawy na długi czas małym gościom jest zorganizowanie dla nich salonu gier wyposażonego w gry planszowe. Choć wielu dorosłym może się ten pomysł wydawać dość dziwny i mogą oni podchodzić do niego nieco sceptycznie, to warto pamiętać, że dzisiejszy rynek gier planszowych jest zdecydowanie bardziej rozwinięty niż dawniej i mamy do wyboru zdecydowanie więcej niż tylko chińczyka czy warcaby, Na urodzinowym przyjęciu dziesięciolatka można wybrać różne rodzaje gier z takich kategorii jak:

  • gry plenerowe
  • gry imprezowe
  • gry zręcznościowe
  • gry przygodowe
  • gry rodzinne

Wszystkie gry z wymienionych powyżej kategorii doskonale sprawdzą się w realiach imprezy urodzinowej, decydując się jednak na konkretne rozwiązanie warto dobrać takie gry, które będą odpowiadać możliwościom rozwojowym dzieci oraz zdecydować się na bardzo różnorodne planszówki, tak by każdy z naszych małych gości znalazł coś ciekawego.

Rozrywka dla małych i dużych – sklep z dronami, czyli quadrocopter na urodzinach

sklep z dronamiOrganizując przyjęcie urodzinowe naszej pociechy, należy także pamiętać, o tych bardziej nowoczesnych rozrywkach, ponieważ jakby nie patrzeć współczesne dzieci niemal dorastały z technologią i bardzo lubią nowoczesne zabawki. Z tego powodu jedną z lepszych atrakcji na urodzinach będzie quadrocopter, te w wersji mini, idealnie nadają się dla młodszych użytkowników, jak i tych którzy z dronami nigdy nie mieli nic wspólnego. Posiadają one stabilizatory, dzięki czemu sterowanie takim pojazdem latającym jest bardzo proste. Dodatkowo ich wielkość pozwala na użytkowanie ich zarówno na dworze jak i w domu. Ponadto zwykle okazuje się, że taki dron jest atrakcją nie tylko dla dzieci, ale także i dla dorosłych, którzy równie chętnie dołączają się do zabawy i sprawdzają swoje umiejętności w sterowaniu tego rodzaju pojazdami.


Źródła:


Reasumując:

Organizacja przyjęcia dla dziecka zawsze było dla rodziców dużym wyzwaniem, obecnie jednak możliwości aranżacji takiej imprezy jest tak wiele, że często nie wiadomo na co się zdecydować, dlatego warto wiedzieć co jest obecnie modne i co nigdy z mody nie wychodzi, by organizowane urodziny były udane i były ważnym wydarzeniem w życiu naszej pociechy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *