Szczecin, duże nadmorskie miasto, atrakcyjne z punktu widzenia turystycznego i przemysłowego. Duży ośrodek polskiego przemysłu stoczniowego. Oprócz tego zapewnia też walory estetyczne, malownicza linia brzegowa i piękne plaże.

Szczecin – miejsce idealne na konferencję naukową

konferencje w SzczecinieSzczecin oferuje bogatą bazę hotelową. Jest wiele ośrodków, w których można skorzystać z oferty spa. Turyści przyjeżdżający do Szczecina mogą spędzić popołudnie na Wałach Chrobrego, powstałe na przełomie wieków majestatyczne barokowe gmachy. Kolejnego dnia można wybrać się do Muzeum Morskiego. Muzeum Narodowego w Szczecinie. Znajdziemy tu też dużo architektury rezydencjonalnej – Pałac pod Globusem czy Pałac Klasycystyczny. Znajdziemy tu też piękne Domki Profesorskie. Konferencje w Szczecinie można zorganizować o każdej porze roku. Hotele i ośrodki zapewniają po burzliwych dyskusjach odpoczynek w spa lub w gabinecie masażu. Można zorganizować również wieczór integracyjny połączony z wieczornym zwiedzaniem miasta. Obiekty konferencyjne posiadają sale o różnych wielkościach. Można zorganizować spotkanie w kameralnym gronie kilkudziesięciu osób, ale znajdziemy też miejsce, które zaoferuje nam organizację konferencji na 300 i więcej osób. Spotkanie naukowe może odbyć się  nadmorskim hotelu z pięknym widokiem na Morze Bałtyckie lub na obrzeżach miasta, gdzie można zanurzyć się potem w błogiej ciszy. Burzliwe naukowe dyskusje możemy przeprowadzić w pięknych salach dużego hotelu lub w malowniczym pensjonacie.

Wieczorem uczestnikom konferencji możemy zaproponować wizytę w teatrze lub Operze na Zamku. Szczecin znany jest jako „miasto teatrów”. Znajdziemy tu też wiele galerii sztuki takie jak Galeria Prezydencka i Galeria Kapitańska. W Szczecinie odbywają się też co roku Dni Morza.