Od wielu lat działam w biznesie. Prowadzę własną kawiarnię, piekarnię oraz osiedlowy sklep spożywczy. Poprzedni rok był dla mnie bardzo intensywny pod względem zawodowym – otworzyłem sklep na nowo wybudowanym osiedlu bloków i przeprowadziłem modernizację piekarni.

Funkcjonalne urządzenia chłodnicze

regał chłodniczy z przesuwnymi drzwiamiDlatego, kiedy musiałem zwolnić tempo w związku z wprowadzonymi obostrzeniami, odetchnąłem nieco z ulgą. W piekarni było mniej pracy z powodu mniejszej ilości klientów. Z tego powodu, skróciłem czas pracy piekarni, a kawiarnię musiałem całkiem zamknąć. Wykorzystałem ten czas, żeby przeprowadzić w niej gruntowny remont i modernizację. We wcześniejszych latach skupiałem się na moich pozostałych dwóch punktach spożywczych, przez co kawiarnia nieco ucierpiała. Nadszedł czas, żebym przywrócił jej dawną świetność. Kupiłem nową ladę chłodniczą i regał chłodniczy z przesuwnymi drzwiami. Zainwestowałem w urządzenia najwyższej jakości, z nowoczesnymi funkcjami automatycznego odszraniania i odparowywania skroplin. Dzięki temu, moi pracownicy będą mieli ułatwione zadanie dbania o właściwą prezencję wystawionych towarów oraz obsługi urządzeń. Oprócz tego, wymieniłem też świetlówki, na lepiej prezentujące się lampy. Wymieniłem stare, nieco już podniszczone meble, a na ścianach, pojawiły się kolorowe tapety, które, ożywiły pomieszczenie i nadały mu ciepłego charakteru.  W ciągu zaledwie kilku dni moja kawiarnia zmieniła się nie do poznania. Stała się nowoczesnym miejscem, w którym chciało się przebywać. Liczyłem, że nowi klienci poczują się tu niemal jak w domu.

W dniu otwarcia, moja kawiarnia przeżyła prawdziwe oblężenie. Każdy chciał zobaczyć, jak zmieniło się to miejsce. Ta mała rewolucja okazała się strzałem w dziesiątkę. Zauważyłem znaczny wzrost zysków, a nawet musiałem wdrożyć system rezerwacji.