Nieodzownym atrybutem każdej kobiety jest torebka. Dotyczy to pań w każdym wieku od kilku do stu lat. Oczywiście torebki różnią się wielkością i kształtem, w zależności od wieku „nosicielki” i obowiązującej mody. Natomiast zawartość torebek jest mało zróżnicowana. Znajdziemy tam telefon, jakieś kosmetyki, chusteczki do nosa i zawsze portfel. Ponadto mnóstwo zbędnych drobiazgów.

Jaki portfel jest polecany?

portfel damski podwójnyZ uwagi na fakt, że każdy z nas, nie tylko kobiety, powinien mieć przy sobie dużą ilość różnych dokumentów, to najlepiej do tego nadaje się portfel damski podwójny. Taki portfel składa się z dwóch części, połączonych ze sobą trwale wzdłuż dłuższej krawędzi. Każda część ma kilka schowków na karty kredytowe i dokumenty oraz na gotówkę i bilon. Obie części są wspólnie zamykane za pomocą zamka błyskawicznego lub innego zapięcia. Ten opis dotyczy jednego z wielu wzorów portfeli. Pomysłowość producentów portfeli jest nieograniczona. Różnorodność kształtów, kolorów i rozmiarów pozwala ocenić pomysłowość producentów. Portfel podwójny spełnia bardzo ważną funkcję w damskiej torebce. Zawiera to wszystko,co jest niezbędne do samodzielnej egzystencji właścicielki. Przede wszystkim gotówka i karty kredytowe. W sąsiedniej przegródce będą karty lojalnościowe ulubionych sklepów i marketów. W drugiej komorze przechowuje się dokumenty, czyli dowód osobisty, prawo jazdy, dowód rejestracyjny, czy ubezpieczenie. Dobrze jest przeznaczyć jeden ze schowków na kwity z pralni lub innych punktów usługowych,

W handlu dostępne są portfele wykonane z różnych materiałów. Może to być plastik, wodoodporna tkanina lub skóra. Najbardziej polecane są te skórzane, gdyż są trwałe, nieprzemakalne i eleganckie. Wszystkie rodzaje portfeli, są do kupienia w sklepach galanteryjnych ale również w sklepach on-line.