Kiedy przechodzimy na emeryturę, to najczęściej mamy około sześćdziesiąt lub sześćdziesiąt pięć lat, jednak z każdym kolejnym rokiem, nasze zdrowie jest w coraz gorszym stanie. Najczęściej około siedemdziesięciu lat, wymagamy stałej opieki lekarskiej.

Na co seniorzy mogą liczyć w sanatoriach?

sanatoria promocje dla seniorówStarsze osoby, sporą część swojego życia spędzają na czekaniu w kolejce do lekarza i na samych wizytach. Niektórym pomagają lekarstwa i doraźne metody lecznicze, ale spora ich część wymaga profesjonalnej pomocy e strony rehabilitantów i fizjoterapeutów. Aby zachęcić do przyjazdu, sanatoria promocje dla seniorów organizują kilka razy w roku. Im wcześniej się wykupi konkretny turnus, tym niższą cenę można zapłacić. Oczywiście nie zawsze trzeba taki pobyt w sanatorium wykupować, bo niektórzy seniorzy ze względu na stan swojego zdrowia, otrzymują specjalne skierowanie od lekarza specjalisty na taki pobyt. Można też starać się o dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, jednak trzeba spełnić kilka wymogów. Najczęściej chodzi o niskie źródło dochodu i stan zdrowia, czyli o konkretne schorzenia, które kwalifikują daną osobę do pobytu na turnusie. Pobyt w sanatorium jest dla wielu jedyną szansą na porządny odpoczynek, połączony z różnymi zabiegami leczniczymi. Do wyboru są turnusy rekreacyjne, sportowe czy rehabilitacyjne, na których zajęcia są prowadzone przez doświadczonych masażystów, rehabilitantów i fizjoterapeutów. Częste kąpiele solankowe i zajęcia na basenie, korzystnie wpływają na poprawę stanu zdrowia i są ogólnie dostępne.

Za pobyt w sanatorium trzeba zapłacić najczęściej od kilkuset do nawet półtora tysiąca złotych. Ostateczna cena zależy od rodzaju i długości wybranego turnusu oraz od ośrodka. Można też uzyskać dofinansowanie na całą kwotę lub tylko na jej część.