Dla większości kobiet karmienie piersią jest naturalną czynnością, która przynosi matce i dziecku niesamowicie dużo korzyści. Przeważnie kobiety karmią piersią przez około sześć – dziesięć miesięcy, które wymagają noszenia odpowiedniej odzieży.

W jakim ubraniu karmić dziecko?

bawełniana koszula do karmieniaPrzez pierwsze miesiące dziecko je nawet co kilka godzin przez całą dobę, zatem mama musi być gotowa na karmieni w każdej chwili. To dość wymagający okres dla kobiety, który niesie ze sobą nico zmian w jej codziennym życiu. Poza samym karmieniem, mama musi zakładać odpowiednią odzież, aby bez problemu móc karmić dziecko w dowolnej chwili. Najczęściej są to bluzki i sukienki w specjalnym kroju, który powala na szybkie odsłonięcie w dyskretny sposób piersi. Ponieważ karmienie odbywa się także w nocy, to niezbędna będzie bawełniana koszula do karmienia. Jest to bardzo wygodna piżama, która może być do kolan lub połowy uda. Przeważnie ma ona krótki rękaw i ma rozpięcie wzdłuż środka albo niewielkie otwory po obu stronach na wysokości biustu. Dzięki takiemu fasonowi kobita może w szybki sposób nakarmić maluszka w nocy. Koszule do karmienia są najczęściej uszyte z bawełny, ponieważ jest ona delikatna w dotyku, świetnie chłonie nadmiar wody i pozwala skórze oddychać. Ponadto można ją prać w pralce nawet w temperaturze sześćdziesięciu stopni bez obawy o jej jakość. Na czas karmienia piersią wystarczy kupić dwie sztuki koszuli, ponieważ po skończonym karmieniu nie będzie nam już potrzebna. Najtańszą kupimy już za 30 zł.

Odzież dla kobiet w ciąży oraz mam karmiących na pewno kupimy w sklepach odzieżowych, które mają wydzielone działy dla tej grupy klientek. Mogą być klasyczne jednokolorowe albo mieć przeróżne nadruki, zatem każda mama znajdzie model idealny dla siebie.