Dzieci intensywnie się rozwijają od momentu urodzenia i trzeba je w tym wspierać. Już po kilku miesiącach, maluch unosi główkę i próbuje raczkować, a to świetny moment na wykorzystanie w jego rozwoju maty edukacyjnej. 

Co dają niemowlakom maty edukacyjne?

mata edukacyjna dla niemowlakaPierwsze zabawki maluch ma w łóżeczku i są to najczęściej grzechotki, gryzaki, czy czy małe pluszaki. Jednak można dziecko edukować też poza łóżeczkiem, na przykład na dywanie. Do tego celu będzie potrzebna mata edukacyjna dla niemowlaka, którą można rozłożyć na parkiecie, panelach, płytkach, czy dywanie. Jej spód jest wykonany z miękkiej pianki, która jest pokryta materiałem w kolorowe symbole, postacie, lub ciekawe elementy, które zachęcają malucha do poruszania się. Z każdego rogu maty wychodzi plastikowy pałąk pokryty pianką, na którym są zawieszone kolorowe przedmioty. Pałąki krzyżują się nad głową dziecka i są umocowane w przeciwległych rogach maty. Nad głową malucha mogą wisieć grzechotki, przytulanki, lub pluszowe zabawki, które zachęcają dziecko do sięgania po nie, a przez to maluch ćwiczy mięśnie rąk i grzbietu. Mata edukacyjna służy do wszechstronnego rozwoju malucha, ponieważ motywuje do przewracania się, obracania, sięgania, ale też stymuluje wzrok i słuch, ponieważ wszystkie elementy są kolorowe i mają różne tekstury. Niektóre piszczą, dzwonią, a jeszcze inne szeleszczą. Dla niemowlaka takie miejsce jest prawdziwym placem zabawa na jego możliwości. Mata edukacyjna może też pełnić funkcję kojca, jeżeli ma podnoszone boki.

Bez problemu w każdym sklepie z zabawkami znajdziemy matę edukacyjną dla niemowlaka. Dostępne są różne modele, kolory i kształty. Jest ona wykonana z bezpiecznych i miękkich materiałów. Jej wielkość jest dostosowana dla dzieci od urodzenia aż do około sześciu miesięcy.