Kiedy prowadzimy sklep z odzieżą używaną, często borykamy się z przechowywaniem sporych ilości ubrań. Chociażby, kiedy przychodzi nowa dostawa z zagranicy, pojawia się problem jak odpowiednio przechować ciuchu, zanim będą wyłożone na sprzedaż. Odpowiednie magazynowanie odzieży będzie gwarantowało jej dobrą jakość, zachowaną na dłużej.


Odzież używana z Anglii – skąd bierze się jej popularność

Odzież używana z AngliiCo raz więcej powstaje sklepów z odzieżą używaną. Oczywiście ludzie zakładają tego typu działalność, dlatego, że mają pewność powodzenia. Jednak nie do końca wiadomo, dlaczego akurat tego rodzaju odzież cieszy się tak dużym powodzeniem. Przede wszystkim ludzie szukają indywidualności w przystępnej cenie. Idealnie gwarantują im to właśnie sklepy z importowaną odzieżą używaną. Męska i damska odzież używana oferowana w sklepach z odzieżą markową używaną, jest naprawdę dobrej jakości. Wykonana z dobrych materiałów i wykonana w profesjonalny sposób. W większości przypadków są to ciuchy markowe, które trafiły do tego sklepu z likwidacji kolekcji. Głównym właśnie powodem tego, że ludzie tak chętnie chodzą do tego rodzaju sklepów jest właśnie wysoka jakość w niewielkiej cenie. Jak już zostało wspomniane wcześniej to również świadomość tego, że wybrane przez nas rzeczy są jedyne w swoim rodzaju będzie czynnikiem decydującym . Kupując ubrania w sklepach sieciowych musimy liczyć się z tym, że spotkamy osobę ubraną w identyczny ciuch. Kupując w sklepach z odzieżą używaną, prawdopodobieństwo takiej sytuacji jest naprawdę minimalne.

Taśma gumowa – niezbędna przy transporcie i magazynowaniu odzieży

Taśma gumowa Oczywiście jeśli do swojego sklepu zamawiamy ciuchy z zagranicy z całą pewnością zadbać musimy o odpowiednie przygotowanie przesyłki. W zasadzie przesyłka, która do nas dociera musi zostać odpowiednio zabezpieczona przez nadawcę. Jeśli jednak prowadzimy handel wymienny powinniśmy tak samo nadając paczkę odpowiednio ją zapakować. Wybierając się za granicę po ubrania i samodzielnie je przywożąc, odpowiednie przechowywanie podczas transportu będzie gwarantem dobrego stanu wybranych przez nas ubrań. Na to jak odpowiednio zapakować odzież jest wiele sposobów. Możemy użyć takich materiałów jak:

  • folia bąbelkowa,
  • folia stretch,
  • kartony fasonowe,
  • taśma samoprzylepna.

Wymienione wyżej rodzaje materiałów, będą również służyć nam jako materiały do magazynowania odzieży. Zabezpieczą przed dostępem wilgoci i przed wystąpieniem ewentualnych uszkodzeń mechanicznych. O tym jaki rodzaj opakowania wybierzemy do transportowania i magazynowania, będzie uwarunkowane rodzajem materiałów. Jeśli będą to buty, z całą pewnością warto będzie je umieścić w kartonie. Jednak aby zamortyzować wszelkiego rodzaju wstrząsy podczas transportu, powinniśmy je dodatkowo owinąć folią bąbelkową. Jeśli w jednym kartonie chcemy przewieźć kilka par, folia będzie dodatkowym elementem zabezpieczenia. Przewożąc jednak ciuchy wystarczające może okazać się wykorzystanie folii stretch. Będzie to pewnego rodzaju bariera przez wszelkiego rodzaju zniszczeniami mechanicznymi. Ubrania nie będą wrażliwe na wstrząsy, więc i dodatkowych form ich amortyzacji nie będziemy musieli stosować. Jedyne o co jeszcze dodatkowo powinniśmy zadbać to o przygotowanie auto, w którym ciuchy będziemy przewozić. Dobrym sposobem na zabezpieczenie bagażnika i nadanie mu dodatkowych cech funkcjonalnych, będzie przyklejenie w odpowiednich miejscach taśmy gumowej. Pozwoli on również na zminimalizowanie ryzyka wystąpienia uszkodzeń mechanicznych, a dodatkowo, jeśli zajdzie taka potrzeba będzie amortyzowała wstrząsy. Taśma tego rodzaju znajdzie również zastosowanie w magazynie w naszym sklepie. Jeśli zastosujemy ją w odpowiednich miejscach również ryzyko wystąpienia uszkodzenia mechanicznego będzie mniejsze. Gumową taśmą można również zabezpieczyć ostre krawędzi występujące na terenie magazynu.

Kody kreskowe – nadają ubraniom lepszych cech

Kody kreskowe Jeśli chcemy dodatkowo unowocześnić funkcjonowanie naszego sklepu z odzieżą używaną. Możemy się postarać o wprowadzenie kodów kreskowych. Oczywiście może to być kod kreskowy na dany element garderoby, ale również kody kreskowe można przydzielić poszczególnych przedziałom cenowych ciuchów. Będzie to zdecydowanie bardziej praktyczne i możliwe do wykonania. Druk kodów możliwy będzie w każdej drukarni, czy to cyfrowej czy zwykłej. Jednak kod kreskowy nadany produktowi musi zostać uzgodniony z panującymi zasadami nadawania kodów kreskowych. Wprowadzony przez nas kod kreskowy musi zostać zarejestrowany. Wprowadzenie kodów kreskowych i czytników może również usprawnić obsługiwanie klientów. Zdecydowanie może się to przyczynić do lepszych opinii na temat naszego sklepu wśród klientów.


Napisane na podstawie:

  • Pas-met.pl – firma oferująca nowe oraz używane taśmy gumowe
  • Etransport.pl – portal branzy transportowej i logistycznej
  • Werona.biz – hurtownia odziezy markowej używanej
  • Primera.com.pl – producent różnego rodzaju etykiet

Podsumowanie:

Przechowywanie w odpowiedni sposób i sprawne zorganizowanie transportu odzieży zdecydowanie będzie gwarantem zachowania dobrego stanu odzieży i zapewnienia wysokiej jakości odzieży swoim klientom. Chcą wywołać u nich jak największe zadowolenie powinniśmy zdecydowanie przemyśleć zastosowane formy zabezpieczenia ubrań.