Pokój dziecięcy zwykle jest urządzony z dużą fantazją. Jest kolorowy, bogato wyposażony i wykończony w ciekawy sposób, przy czym każdy jest inny. To jak wygląda pokój dla dziecka głównie zależy od pomysłowości rodziców i upodobań ich pociechy. A co zazwyczaj można znaleźć w dziecięcej przestrzeni?

Kolorowo i praktycznie – meble dziecięce

meble dziecięceNieodzownym elementem każdego pokoju są meble. Te przeznaczone do pokoi dziecięcych są bardzo rozmaite. Ich sposób wykonania, materiał, kształt i kolor są różnorodne. Dzięki czemu każdy pokój i za każdym razem można zaaranżować inaczej, nawet przy użyciu tego samego rodzaju mebli. A co zawsze pojawia się w pokoju dziecka? Szafa lub komoda to nieodłączny element praktycznie każdego pokoju, to w niej przechowywane są ubrania i inne rzeczy. Te przeznaczone do aranżacji pomieszczenia dla dziecka są zwykle mniejszych rozmiarów o zaokrąglonych rantach i w pastelowej kolorystyce. Ponadto w każdym pokoju znajduje się również biurko i krzesło, które są miejscem do nauki oraz łóżko, które jest najważniejszym elementem. To właśnie wygląd posłania jest tym co najbardziej wyróżnia pokój dziecięcy. Może ono być:

  • stylizowane na samochód,
  • z baldachimem,
  • białe i drewniane trochę stylizowane na minione epoki
  • piętrowe.

Dobór właściwego łóżka zależy od możliwości przestrzennych pokoju, ogólnej jego stylistyki oraz upodobań dziecka.

Oświetlenie dziecięcego pokoju – lampy dziecięce

lampy dziecięceOświetlenie każdego pomieszczenie to bardzo ważny aspekt. Zwiększa ono komfort użytkowania danego miejsca, pomaga dbać o wzrok, a także jest doskonałym elementem wykończeniowym. Skoro jest to tak ważny element w każdym pokoju, to tym bardziej jest to ważne w pokoju dla dziecka. Właściwe oświetlenie pozwala maluchowi uczyć się w komfortowych warunkach, a także bawić się nie nadwyrężając dopiero co dojrzewającego układu wzrokowego. Wybierając rodzaj oświetlenia do przestrzeni dziecięcej weźmy pod uwagę nie tylko jego nasilenie, ale także i rozmieszczenie w samym pokoju. Od tego, gdzie będą znajdować się lampy, będzie zależało w dużej mierze to, w jaki sposób będą one oświetlać sam pokój. Najlepszym rozwiązaniem w pokoju dla dziecka jest montowanie zarówno oświetlenia sufitowego, jak i lampki stołowej lub nocnej. Pozwoli to w dogodny sposób dostosować rodzaj oświetlenia do potrzeb naszego malucha. Dodatkowo lampy do pokoju dziecięcego, jak żadne mają bardzo ciekawa i bogatą stylistykę. Można znaleźć nawet takie lampy sufitowe, które stylizowane są na balony. Pomysłowy dobór oświetlenia może być doskonałym elementem wykończenia wnętrza.

Zabawki dla dzieci – maskotki, gry, modele zdalnie sterowane

modele zdalnie sterowaneNie ma pokoju dziecięcego, w którym nie byłoby zabawek. To dzięki nim dziecko się uczy, rozwija i spędza z rodzicami czas na wspólnej zabawie. Wybór odpowiednich zabawek nastręcza często rodzicom trudności. Zazwyczaj jest tak, że wybierając zabawki kierujemy się tym, czy mają one być dla chłopca, czy dziewczynki, później okazuje się, że córeczka niekoniecznie chce się bawić lalkami, a synowi znudziły już się samochodziki. Co więc kupić by dziecko się dobrze bawiło? Nie ma praktycznie dziecka, które nie lubiłoby maskotek. Pluszowy miś zazwyczaj podobija serce każdego malucha, ostatecznie nie można jednak zastawić całego pokoju samymi misiami. Dobrą alternatywą są także wszelkiego rodzaju gry. Po pierwsze jest to zajęcia dla całej rodziny, która dzięki temu wspólnie spędza czas. Po drugie, większość gier ma także aspekt dydaktyczny, a nie ma nic lepszego niż nauka przez zabawę. Równie dobrym wyborem są modele zdalnie sterowane. To jest również zajęcia dla całej rodziny, która na wspólnym spacerze po parku może kierować swoim zdalnie sterowanym samochodem lub dronem albo urządzać sobie własne zawody.


Więcej informacji:


 

Podsumowując:

To jak pokój dziecka będzie wyglądał i co się w nim znajdzie zależy od pomysłowości i możliwości rodziców. Co jednak by w nim nie było, pamiętajmy, że w pierwszej kolejności musi to spełniać potrzeby i oczekiwania naszej pociechy, a wygląd powinien być na drugim miejscu. Ponadto pamiętajmy, że nawet najpiękniejszy pokój, jeśli nie będziemy w nim wspólnie z dzieckiem spędzać czasu będzie smutny i nielubiany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *