Miałem już sporo doświadczenia w pracy jako operator żurawia. Pracy mi nie brakowało, a co najważniejsze była ona dochodowa. Postanowiłem się dalej rozwijać w tym kierunku. Do tej pory posiadałem jedynie podstawowe kursy i dużo doświadczenia. Samo doświadczenie to jednak nie wszystko. W tej branży przede wszystkim liczą się uprawnienia. Dlatego postanowiłem zainwestować w kurs, który da mi dodatkowe kwalifikacje. 

Jak znaleźć odpowiednie kursy zawodowe? 

operator żurawia kurs zawodowyPoczątkowo szukałem jakiegoś kursu przez pracodawcę. W wielu firmach oferowali taki kurs bezpłatnie, w ramach szkolenia. Kiedy jednak zacząłem dopytywać o szczegóły, okazywało się, że owszem – kurs był darmowy, ale tylko w sytuacji jeżeli go później odpracuję. Jeżeli nie zdecyduje się na pracę u danego pracodawcy lub zbyt szybko odejdę, koszt kursu i tak będę musiał zwrócić. Nie chciałem być tak uwiązany. Nigdy nie wiadomo, jak będzie się układała współpraca z dana firmą. Nie chciałem później być wyzyskiwany przez nieuczciwego pracodawcę, który przyciągnął mnie do pracy darmowym kursem. Postanowiłem zainwestować w swój rozwój sam i nie być od nikogo zależnym. Udałem się do szkoły wieczorowej, która oferuje takie szkolenia. Przeglądając ich ofertę trafiłem na interesujący mnie nagłówek operator żurawia kurs zawodowy. Dokładnie o coś takiego mi chodziło. Kurs był skierowany do osób, które już miały doświadczenie w prowadzeniu maszyn budowlanych, a jego cena nie była wygórowana. 

Od razu się zapisałem. Dzięki temu kursowi uzyskałem kolejne kwalifikacje i uprawnienia zawodowe. Dzięki temu, będę mógł szukać pracy na intratniejszych stanowiskach i większych budowach, gdzie trzeba posługiwać się bardziej specjalistycznym sprzętem. Do tej pory byłem pozbawiony takiej możliwości. Już nie mogę się doczekać nowych zawodowych wyzwań.