Każdy z nas wysyłam listy i paczki za pośrednictwem poczty, lub kurierów. Aby przesyłka dotarła bezpiecznie do adresata, musi być odpowiednio zabezpieczona, czyli spakowana do koperty, specjalnej folii, lub do pudełka kartonowego.

Wykorzystanie kopert bąbelkowych

koperty bąbelkowe producentWiększość z nas korzysta z usług dostawczych, kiedy chce nadać list, lub paczkę. Do listów przeznaczone są zwykłe koperty papierowe, które mogą pomieścić jedynie kilka kartek papieru. Jeżeli chcemy nadać coś większego, co wymiarami przekroczy dozwoloną grubość i szerokość listu, to należy użyć koperty bąbelkowej, lub opakowania kartonowego. Wszystkie rodzaje opakowań na przesyłki kupimy w sklepach papierniczych, lub na poczcie w momencie nadania. Wytrzymałe koperty bąbelkowe producent produkuje w kilku rozmiarach, umożliwiających spakowanie produktów o odmiennych gabarytach. Wybierając rozmiar koperty należy zwrócić uwagę na wymiary wewnętrzne, ponieważ folia znajdująca się w środku jest zgrzana bokami do koperty i w ten sposób zmniejsza jej długość i szerokość o parę centymetrów. Koperty są zaklejane z jednej strony paskiem nasączonym klejem, więc nie musimy posiadać taśmy klejącej. Do koperty bąbelkowej można spakować delikatne produkty, które nie są zbyt duże. Taka forma pakowania jest najczęściej stosowana przez sklepy internetowe sprzedające kosmetyki, perfumy, części elektroniczne, czy zabawki. Najtaniej je kupimy w hurcie bezpośrednio od producenta, który często posiada swój sklep internetowy i oferuje je w zbiorczych pudłach.

Alternatywą dla kopert bąbelkowych są pudełka kartonowe, które pomieszczą znacznie większe produkty i umożliwią lepsze ich zabezpieczenie. Na kopercie należy jeszcze umieścić odpowiednią ilość znaczków pocztowych i dane adresata oraz nadawcy.