Łysienie jest nie tylko naturalnym następstwem starzenia się, ale także objawem wielu chorób lub innych kłopotów z organizmem. Nadmierne wypadanie włosów to uciążliwy problem, z którym zmaga się zarówno wielu mężczyzn, jak i kobiet. 

Badania włosów i skóry metodą trichoskopową

trichoskopiaChorób skóry głowy oraz włosów, które powodują łysienie, jest wiele. Podłoże łysienia może być zarówno genetyczne, jak i hormonalne albo może występować z powodu licznych niedoborów substacji odżywczych w naszym organizmie. Kobiety dotknięte Zespołem Policystycznych Jajników często cierpią z powodu łysienia plackowatego, które jest następstwem tej choroby. W celu określenia przyczyny wypadania włosów niezbędne jest zastosowanie specjalistycznych metod diagnostycznych. Pozwala to na wdrożenie odpowiedniego leczenia, które przyniesie porządane efekty. Tylko po poddaniu się różnorakim badaniom można precyzyjnie zidentyfikować chorobę i dążyć do jej wyleczenia. Jest to możliwe do wykonania u specjalisty – trychologa, który zajmuje się leczeniem chorób włosów i skóry głowy. Jedną z metod diagnostycznych stosowanych w trychologii jest trichoskopia, która polega na obejrzeniu skóry głowy i włosów pod dużym powiększem oraz na wykonaniu wideo bądź serii zdjęć, potrzebnych do późniejszych badań. Dzięki odpowiedniej kamerze bądź dermatoskopu pozyskuje się obrazy skóry i włosów z wielu miejsc na głowie. Następnie zdjęcia te będą analizowane pod kątem diagnostycznym w celu zindentyfikowania choroby, która powoduje nadmierne wypadanie włosów.

Włosy to ważny element wyglądu każdej osoby, dlatego tak wiele kobiet oraz mężczyzn stara się o nie dbać. W przypadku problemu nadmiernego wypadania włosów należy udać się do specjalisty – trychologa. W klinice przeprowadzone zostaną badania, które pozwolą na identyfikację i walkę z chorobą.