Jazda na nartach to jeden z popularniejszych sportów ekstremalnych w Polsce. W dużej mierze wynika to z tego, ze warunki do uprawiania akurat tego sportu są w Polsce dość dobre, a poza tym nie trzeba być wcale zawodowcem by na nartach dobrze się bawić. Dodatkowo możliwość tego, że swoimi narciarskimi wyczynami można się pochwalić. W co zatem warto się zaopatrzyć, żeby na nartach dobrze się bawić?

Jak się przygotować do jazdy na nartach – narty biegowe

Narty biegoweJak już zostało wspomniane jazda na nartach to nie tylko przyjemność zarezerwowana dla osób zaawansowanych, ale także i dla tych którzy swoja przygodę dopiero zaczną. Jeśli chcemy zacząć jeździć na nartach na początek warto zacząć od nart biegowych i spacerów górskimi ścieżkami. Są one zdecydowanie mniej wymagające, a pomagają się oswoić z ruchem i się nauczyć poruszać na nartach. Jeśli zakładamy, że taka nauka nie potrwa zbyt długa, nie trzeba nart biegowych kupować, bo niemal w każdym górskim ośrodku można je wypożyczyć, a już na pewno w tych popularniejszych jak Zieleniec czy Czarna góra .

Nauka jazdy na nartach – szkółka narciarska

Szkółka narciarskaJeśli chodzi o przejście już do samej nauki jazdy n nartach to pomocna może się tu okazać szkółka narciarska, których w górach tez nie brakuje, Takie szkoły narciarskie maja całkiem rozbudowana ofertę skierowana do różnych grup, takich jak:

  • Dla dzieci
  • Dla osób początkujących
  • Dla osób średnio-zaawansowanych

To sprawia, że praktycznie każdy może zacząć naukę dowolnym momencie. Stopień i intensywność lekcji zależy od tego jaki kurs wybierzemy. Zaleta takiej formy nauki na nartach jest to, że jest ona całkowicie bezpieczna, a dodatkowo pomaga ona uniknąć nam błędów, które w późniejszym czasie, gdy nabierzemy już niewłaściwych nawyków może być trudno je zniwelować.

Zabawa i nie tylko – kamery sportowe

Kamera GoproJakby nie było narciarstwo zalicza się do grupy sportów ekstremalnych, a co za tym idzie jest ono dość widowiskowe, a co za tym idzie warto się tym przed znajomymi pochwalić. Jako, ze w dzisiejszych czasach niezwykle modne jest wrzucanie wszelkiego rodzaju filmów i zdjęć na portale społecznościowe. Jeżeli chcemy swoje wyczyny narciarskie uwiecznić, a co za tym idzie sprawić by sama jazda była bardziej ekscytująca z pewnością przyda nam się kamera sportowa. Zaleta tego rozwiązania jest fakt, że po pierwsze jako, ze tego typu sprzęt posiada specjalne stabilizatory, dzięki czemu nagrany obraz zawsze jest wyraźny, po drugie sprzęt ten jest niewielkich rozmiarów i pozwala się zamontować w dowolnym miejscu, dzięki czemu w żaden sposób nie ogranicza ruchów narciarza, dzięki czemu pozwala to w pełni cieszyć się jazda.

Akcesoria do kamer – akcesoria Gopro

Żeby w pełni można było się cieszyć z nagranych przez siebie wyczynów poza kamera potrzebne są jeszcze akcesoria, które usprawnią działanie takiej kamery. Można do tego zaliczyć takie akcesoria jak;

  • Stabilizatory
  • Baterie
  • Uchwyty
  • Adaptery
  • Karty pamięci

Oczywiście akcesoriów do kamer sportowych jest zdecydowanie więcej, jednak to są te podstawowe, bez których właściwości kamery sportowej nie będą w pełni wykorzystane. Jeśli chodzi o akcesoria do kamer sportowych to są one nie tylko formą udogodnienia dla osób ich używających, ale także zabezpieczają one naszą kamerę, a jakby nie było taka kamera to całkiem spory wydatek, dlatego warto odpowiednio ja zabezpieczyć. Jak to w przypadku wszystkich sprzętów tak i tu, jeśli kupujemy już akcesoria do kamer to stawiajmy na te znanych marek, bo dzięki temu mamy gwarancje, że są one solidnie wykonane.


 

Więcej informacji znajdziecie Państwo na następujących stronach:


 

Podsumowując:

Sama jazda na nartach to już duża frajda, a jeśli dodatkowo mamy możliwość pochwalenia się swoimi wyczynami przed znajomymi zabawa jest jeszcze lepsza. Dlatego jeśli lubimy w ten sposób spędzać wolny czas warto pomyśleć o odpowiednim sprzęcie, który pozwali nam rejestrować nasze wyczyny i co za tym idzie chwalić się w ten sposób nimi przed innymi. Jednak kupując taki sprzęt lepiej wydać nieco więcej i mieć go na lata niż kupować jakiś tani zamiennik, który przestanie działać po jednym upadku, zresztą zasada ta tyczy się nie tylko kamer sportowych.