W obecnych czasach coraz większa liczb firma działa chociaż w części za granica. Oczywiście, koszty wykonywania niezbędnych podróży służbowych, mogą być bardzo wysokie. Na szczęście jednak, w bardzo psoty sposób można postarać się o ich zwrot.

Kiedy możliwy jest zwrot akcyzy?

zwrot akcyzy z BelgiiW oebcncyh czasach coraz więcej firm działa również za granica. Zazwyczaj jest to powiązane bezpośrednio z chęcią poszukiwania nowych kontrahentów. Bardzo ważne jest jednak, aby pamiętać, ze koszty podróży zagranicznych mogą być bardzo wysokie, biorąc pod uwagę oczywiście koszty tankowania i doliczanego podatku akcyzowanego. Na szczęście jednak, można starać się o zwrot akcyzy z Belgii, oczywiście o ile jesteśmy zaznajomieni ze wszystkimi formalnościami. Dlatego, jeżeli zależy nam na zwrocie tego właśnie podatku, bardzo dobrym pomysłem może się okazać znalezienie firmy, która będzie pełniła rolę pośrednika miedzy nami, a odpowiednim urzędem. Jest to szczególnie ważne, biorąc pod uwagę barierę językową oraz fakt, że załatwianie formalności urzędowych wygląda w Belgii inaczej niż w Polsce. Na szczęście takich firm jest coraz więcej, dlatego też nie powinno być problemów z ich znalezieniem. Dzięki temu, można skrócić formalności związane ze zwrotem akcyzy, do niezbędnego minimum, oraz sprawić, że podczas ich załatwiania nie będzie żadnych, większych przeszkód. Dlatego też taka forma zwrotu akcyzy jest najlepsza dla firm, które organizują bardzo dużą ilość podróży zagranicznych i zależy im na jak najszybszym uzyskiwaniu środków.

W obecnych czasach bardzo wiele firm działa nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Oczywiście by było to możliwe, firmy takie msza odbywać wiele podróży służbowych. Warto wiedzieć jednak, że można starać się o zwrot poniesionych kosztów w związku z tymi podróżami.