Paliwo, jest ważnym materiałem, bez którego obecnie wiele firm, czy fabryk nie mogło by funkcjonować. Także i osoby prywatne nie wyobrażają sobie życia bez paliwa, bo jak by jeździły ich samochody.

Transportowanie paliwa przy pomocy HDS?

transport hdsJednym ze sposobów transportu zbiorników na paliwo jest transport HDS. W Olsztynie istnieje firma, która zajmuje się transportowaniem zbiorników przy pomocy samochodów z ramieniem HDS. Samochody te posiadają ramię o napędzie hydraulicznym, dzięki, któremu łatwiejszy jest załadunek na taki samochodów jak i rozładunek. W takim przypadku już nie potrzeba dźwigów na miejscu załadunku oraz na miejscu rozładunku. Zależnie od modelu samochodu, może on mieć różny tonaż, jak i wysięgnik ramienia. Najczęściej jednak transport HDS nie jest wykorzystywany podczas transportowania zbiorników paliwa, ale podczas budowy. Transportuje się nim ciężkie materiały, belki, a czasem nawet całe elementy konstrukcyjne. Ten rodzaj maszyn jest bardzo popularny i jest praktycznie wykorzystywany podczas każdego etapu budowy, jedynie roboty ziemne, są pracami, gdzie nie wykorzystuje się ciężkich materiałów, a tym samym transport HDS nie będzie potrzebny.

Mały zbiornik do transportu paliwa

zbiornik do transportu paliwaPaliwo nie tylko może być transportowane w dużych cysternach, ale także w specjalnych zbiornikach do szybkiego oraz bezpiecznego przewożenia oleju napędowego. Zbiornik do transportu paliwa ułatwia prace, wszędzie tam, gdzie należy dowieźć jakiekolwiek paliwo. Szczególnie ten rodzaj zbiorników jest wykorzystywany w rolnictwie. Taki zbiornik na olej napędowy pozwoli na uzupełnienie paliwa, bez potrzeby dojazdu do stacji paliw. Zbiornik do transportu paliwa wykonany musi być z odpornego materiału na warunki atmosferyczne. Poza tym należy zachować bezpieczeństwo transportowanego oleju napędowego, tak więc musi być odporny na uszkodzenia mechaniczne. Poza tym zbiorniki te posiadają specjalny nalewak, dzięki czemu uzupełnianie paliwa nie sprawi trudności. Zależnie od potrzeb, takie zbiorniki mogą mieć różną pojemność.

Zbiornik adblue – co to?

zbiornik adblueAdBlue® jest to roztwór mocznika, który wykorzystywany jest w układach wydechowych pojazdów. Substancja ta pozwala na ograniczenie emisji szkodliwych substancji, szczególnie tlenku azotu do atmosfery. Jest to możliwe dzięki procesowi Selektywnej Redukcji Katalitycznej, który pozwala na zmianę tlenku azotu na parę wodną oraz azot. Zbiornik AdBlue® podobnie jak zbiornik na olej opałowy powinien być odporny na uszkodzenia oraz na warunki atmosferyczne. Także i on bardzo często wyposażony jest w układ dystrybucji, składa się on z:

  • przepływomierz cyfrowy
  • wąż dystrybucyjny
  • pompę
  • pistolet

Podczas tego procesu amoniak jest wykorzystywany jako reduktor. Z amoniakiem należy uważać, dlatego stosowanie jego jest zakazane, przez tą brakującą niszę właśnie powstał roztwór AdBlue®. Najbardziej popularną usługą z jakiem możemy skorzystać do transportu palia oferowany przez firmy transportowe. W mazowieckim istnieje firma, która oferuje transport towarowy oraz paliwa przy pomocy cysterny. Oczywiście w takim przypadku transportowane paliwo jest na skalę przemysłową. Cysterna, która będzie przewoziła olej napędowy oraz inną substancję szkodliwą powinna być odpowiednio zabezpieczona oraz oznakowana. Podczas chęci przewozu paliwa, zanim zostanie ono zatankowane do cysterny należy taki pojazd sprawdzić w tabeli ADR, czy kod danej cysterny odpowiada danemu materiałowi i czy ona może go transportować.


Dokładniejsze informacje na ten temat są dostępne na:

  • Etransport.pl – portal internetowy zawierający informacje ze świata transportu
  • Madax – witryna internetowa firmy oferującej beton towarowy w Olsztynie
  • Maro-SM – strona internetowa prezentująca zbiornik do transportu paliwa
  • Towalski-transport24.com – strona firmy obsługującej tanie przeprowadzki w Mazowieckiem

Podsumowanie

Paliwo jest materiałem, podczas którego transportu powinno zachować się zawsze odpowiednie środki bezpieczeństwa. Rodzaj zbiornika, w którym będzie ono transportowane zależy od ilości paliwa, jaką potrzebujemy oraz od tego, do czego będzie nam ono potrzebne.